Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 3monitory na 1PC

Zdravim poradnu..

Prosim Vas,mam dotaz,jestli lze a kdyz ano,jak,napojit na 1.PC 3 monitory...Chapu,ze zrejme na jednu grafiku lze napojit 2monitory,ale chci se zeptat,jestli lze napojit 3,kdyz pouziju grafiky 2 a do CrossFire..?
Jen pro doplneni davam konfiguraci,kdyby to bylo malo,tak rad doplnim..
CPU Intel Core 2 Quad Q6600 2400MHz
MB Asus P5K
GPU PCI Express 2.0x16: ATI Radeon HD 5750
RAM DDR2 8GB 1066MHz

Dekuji predem za rady a pomoc..

čemu nerozumíš?

Máš flex kartu? pak můžeš použít kombinace výstupů se zelenou fajfkou u "flex" řádků
Nemáš Flexku (dělá je sapphire)? Můžeš použít jen kombinace výstupů neflexových řádků kde je zelená fajfka. edit: tedy v podstatě jen 2 možnosti: 2xDVI+DP nebo DVI+HDMI+DP.

Jak zjistim FLEX kartu?

Popravde mel jsem do dnes v "hlave",ze muzu na tuhle "vec" pouzit jen stejnu grafarnu a i to jen do CrossFire...
Cili pouzito pro laika...muzete mi to vysvetlit malinko podrobneji? Myslim tim,co dokoupit,"udelat",abychom mohl pouzit 3.monitory na jeden PC...( i za predpokladu zakoupeni vic a jinych komponent..)

nejsem si tím jist. Tady tvrdí, že na Vistách to nefunguje, až na W7 a někde jsem ještě viděl, že až od WDDM verze 1.1.

More importantly on page 87 it states:
"In a heterogeneous multi-adapter configuration, the PC has more than one graphics adapter and uses more than one graphics drivers. A common example is the use of graphics adapters from two different manufacturers, each of which requires a different graphics driver from the respective manufacturer.
Windows 7 supports heterogeneous multi-adapter configurations, whereas Windows Vista did not. In Windows 7, a system can have a heterogeneous multi-adapter configuration, with multiple GPUs that require different WDDM drivers. The WDDM model for Windows Vista required that all display adapters use the same driver."

Podotýkám, že se jedná o případ, kdy chceme různé karty, tedy s různými drivery.

Edit: ještě je potřeba upozornit, že se karty musí instalovat postupně. Tedy nejdřív jednu a její ovladače, potom vypnout, namontovat druhou a instalovat její ovladače.

Nemusia to byt stejne grafiky. Jeden zakaznik dokonca tusim uz dlhu dobu pouziva kombinaciu intel+nvidia (obe naraz) prave kvol iviac displayom, ale netusim ci aj na XP. Ide len o to ci tie 2 ovladace spolu pojdu naraz, a ak to je od stejneho vyrobcu tak mas defakto len 1 ovladac (nacitany 2x)

AKTIVNÍ redukcí. Proč aktivní? Protože ne-Flex karty mají jen dva generátory taktu (a tedy umí obsloužit jen 2 monitory, na třetí potřebují aktivní redukci DP s dalším generátorem taktu). Viz skvělý článek na DIIT: http://diit.cz/clanek/levnejsi-redukce-z-displaypo rtu-na-dvi-prichazeji-proc

BTW flex verze karet mají právě na desce už ten třetí generátor...

Takže potřebuješ něco takového: http://www.czc.cz/sapphire-aktivni-adapter-display -port-single-link-dvi/92280/produkt