Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Málo místa na disku

Ahoj mám takový problém s mým tabletem. Jedná se o tablet GoClever M813G....

Poslední dobou mi to vypisuje, že na disku je málo místa... Když ovšem najedu do správce souborů, tak mi to ukazuje volné místo 822 MB z 1,4 GB...

Ovšem když najedu do správce aplikací tak tu mám dvoje informace o interní paměti.

1) Interní úložiště: Celková paměť 0,98 GB a tady je aplikace zabírají 601 MB k dispozici 154 MB

2) Interní úložiště: Celková paměť 1,4 GB a tady je aplikace 594 Mb,foto 36 kbm zvuky 1.7 Mb, Stahování 17 Mb, volno 822 Mb

Tak proč tedy nejdou instalovat aplikace a stále mi vyskakuje že mám málo místa?

Jak můžu tento problém vyřešit

Děkuji

protože máš málo místa na interním úložišti, 150MB je málo. Ten tablet má nejspíše 4GB flash, který je rozdělen na 1GB ROM, 1GB systémový disk a 2GB virtuální "interní" SD karta - to je typické rozdělení u levných krabiček..

Řešení je několik - nejlepší je přidat SD kartu, pokud je slot a na ni přesunout data a zrušit "interní" SD kartu. To ale předpokládá kompletní zálohu systému na externí SD kartu a přepartitionování interní flash plus obnovu ze zálohy. To taky předpokládá nějaký custom zavaděč a tedy nejspíše i root.

Alternativně lze u některých modelů dokoupit SD kartu a aplikace přesunout na ně, tam ale vždy zůstane část na interním médiu (např. takové Angry birds tam nechají cca 30MB), takže to nemusí taky stačit. Viděl jsem i řešení, která přesouvají jen cache folder, ale to předpokládá taky root.

Jasný jedná se o levnější kousek používám ho převážně na nějaké připojení na net a mám tam pár aplikací které využívám... Takže pokud ti rozumím dobře, tak je tam 1GB kam se můžou instalovat jen aplikace a 1GB kde můžu mít ostatní věci jako dokumenty filmy fotky atd....

Slot na paměťovku to má ovšem ne všechny aplikace jdou bohužel přesunout takže některé mám pořád v interním úložišti

No ja tam zas tolik aplikaci nemam.... Mam tam internetový prohlížeč ten má cca 100 Mb pote jeden balik office který nejde přesunout na kartu ten má 200 Mb a pote jednu hru ktera zabirá 70 Mb..... Ovšem problém je, že zbytek zabírají aplikace co nepoužívám a nejdou odstranit byly už v tabletu nainstalovány....