Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aka bude cena visty? (resp. co znamena "SB" za nazvom Win?)

Vie uz niekto ako je to s cenami Visty?
Kedysi podla
http://www.zive.cz/h/Bleskovky/AR.asp?ARI=131023&CA I=2097
a podla cien na amazon.com to vyzeralo ze budu ceny dost vysoke, ale pozeram na
http://www.litec-computer.de/Software/Betriebssyste me:::465_466.html
a tam su ceny ako pre upgrade ale nic tam o upgrade nepisu, takze to bude asi plny OS?
Tu
http://vista.zive.cz/?q=jaka-bude-cena-windows-vist a
zas pisu cosi o OEM verzii (tie ceny by aj mohli suhlasit) ale ze to je len obmedzena nabidka na legalizaciu Win???

Som z toho uplne blby. Vie niekto zarucene (najlepsie predajci) ako je to s tymi OEM verziami? Mozem ist do kramu a kupit si ten Home Basic SB za 88eur, bez dalsieho hardwaru, aj ked predtym som mal W98 na ktory uz urcite nemam blocek? :))

P.S. dodatok mam pocit ze za to moze to magicke "SB" za nazvom (vie niekto co to znamena?), mam pocit ze to by mohlo byt nieco akoze bez supportu, ako OEM verzia ale bez nutnosti kupy hardwaru :-/

Pokud jsem pochopil dobře z jiných článků, tak na jednom DVD bude všech pět verzí
a jakou verzi si koupíš, tak pro ni dostaneš číslo. Takže to je zase příležitost
pro podnikavce. Informace o ceně teď a za pár týdnů se můžou dost lišit,
samozřejmě taky upgrade politika Windows. Zatím bych si s tím nelámal hlavu.
Odkazy uvedené výše jsem z nedostatku času nečetl, musím za chvíli končit :-|

novych necakanycvh zazitkov

nuz to sa kvoli tomu WV ani kupit neoplati, pre mna si moj ntb a desktop PC (WinXP Prof. a Home) pripravia kazdy den nove necakane "zazitky" :-D treba zostat pri ikspeckach a treba maximalne vyuzit ich potencial momentu prekvapenia, instalovat noname HW z azie, internetovat bez AV a FW atd atd, moznosti je tolko... ;-)

Ja ziadne XP nemam a ani nikdy mat nebudem. Za ten "OS" by som nedal ani 5 Kcs.
Na novy HW ale bude musiet ist novy OS ptz. na 9x uz neexistuju ovladace, do uvahy prichadza jedine Vista (kvoli hram inac by tam siel nejaky unix), mala by byt kompletne prerobena, tak uvidim. Neplanujem to kupovat hned, pockam si na prve "dojmy" pouzivatelov a hlavne na reakcie antivirovych spolocnosti :))

hlavne na reakcie antivirovych spolocnosti

Myslíš reakce typu "jste naprosto PEKELNĚ ohroženi počítačovými viry BU BU BU, ne abyste si od nás nekoupili náš rootkit, ehm tedy antivirus, zprasí vám to systém a v případě že spustíte nějaký malware vám to stejně nepomůže, ale vy prostě MUSÍTE mít antivirus" ?

Ja neviem ake spolocnosti si vsimas ty (avg? :) ale ja ked uz tak sa zaujimam o technicku stranku veci, a napr. symantec na svojom webe popisuje velmi podrobne ako nejaky vir/cerv pracuje a ktoru dieru z mrkvosoftieho ementalu zrovna pouzil, apod. nic si nemusis kupovat, staci zadat na symantec.com do okienka search nazov viru (samozrejme nazov ktory pouzil symantec). Samozrejme nesledujem denne antivir stranky ale take veci ze WinXP bez servicepacku su zavirene do 30s od pripojenia k internetu boli aj v spravach v radiu :-D Samozrejme ze tie informacie si ale nevymyslel ten hlasatel v radiu, tak som to myslel (tie reakcie antivir.spolocnosti).

Marketingove kydy akejkolvek firmy (ani MS) ma nezaujimaju, bud citam/pocuvam technicke detaily, alebo necitam/nepocuvam nic. Vidiet to mozes aj na reakcii nizsie zpred par hodin na nejaky rozhovor s nejakym neschpakom z MS (podla hesla kto to vie ten to robi a kto to nevie ten to riadi som si urobil usudok :)))

MM.., každý nezávislý pozorovatel zde na poradně ví, že technické detaily tě skutečně zajímají, ovšem do toho okamžiku, dokud nejsou od Microsoftu, kdy je automaticky prohlísíš za marketingovou propagandu (kterou přeci neposloucháš, hezký bludný kruh), čímž zajisté vysoce zvyšuješ svoje povědomí o tom jak produkty Microsoftu fungují.

Ve svých soudech o Microsoftu se řídíš především nekonkrétními pověrami, ne technickou stránkou věci.

Co se týče skutečných technických detailů jak červi/viry fungují tak se skutečně nechodí na web Symantecu, kde je mimo návodu jak aktualizovat jejich rootkit maximálně co kde přepsat v registru a co smazat.

LOL :-D:-D Ty si asi na stranke symantecu vzivote nebol. Napr. ma napadol blaster http://www.symantec.com/security_response/writeup.j sp?docid=2003-081113-0229-99&tabid=2
A okrem toho podrobneho:!: popisu ze co blaster robi je hned navrchu aj linka na CVE kde je presny popis diery Win.

A ze sa riadim poverami? :-D:-D:-D LOL na tretiu. Nakazenie XP za 30s som videl na vlastne oci (a dobre viem aj technicky preco sa to stalo).

Samozrejme ze pouzivam aj technicke informacie MS, v MSDN je co podla teba? Ale rozhovor s nejakym riadiacim marketingovym pajacom nemoze byt ani nahodou o nicom normalnom, len o kydoch.

Pokud jsem pochopil dobře z jiných článků, tak na jednom DVD bude všech pět verzí
a jakou verzi si koupíš, tak pro ni dostaneš číslo.

To je pravda ,ale mě napadla spekulace , jestli když si koupim nějakou oem verzi s pc ,tak jestli výrobce to dvd neočeše a nenachá tam jenom tu verzi co jsem si koupil , že by teda nešlo zadáním nově koupénýho čísla.

Si odpoviem sam, na shope tuto http://ixq-software-shop.de/ixqshop/product_info.ph p?products_id=329 pisu

Bei der SB-Version von Windows Vista entfällt der telefonische Support von Microsoft.Es wird hier kein Handbuch mitgeliefert. Updaten auf dem Microsoft-Server ist möglich und wird von uns empfohlen. Es handelt sich um eine legale Vollversion mit Produkt-Key von Microsoft.

Co v preklade znamena ze je to bez telefonickeho supportu a bez navodu. Update samozrejme je mozne a ma to byt legalna plna verzia.

Este ci sa to bude dat prepnut z nemciny na nejaky normalnejsi jazyk (vcetny systemovych poloziek :-))
P.S. ale tipujem ze to bude mat obmedzenia OEM verzie - viazanie na jeden PC...
este pre zaujimavost niekde sa to oznacuje aj ako verzia "DSP" (Delivery Service Partner)

Mam pocit ze to vyzera na klasiku OEM - ked som to dobre pochopil tak to ma predajca cpat na novoposkladane PC, takze to bude (imho) asi viazane na jedno PC (aktivacia). Je to asi to iste co OEM. Jediny rozdiel od OEM asi (imho) ze to nie je viazane na kupu nejakeho hardware (ako bolo zvykom kupovat si mys + Windows OEM apod :))).

Vdaka za linky ;-)

... ahaaaaaaaaaaa :i: konecne viem co znamena to SB:

jedná se o OEM licenci operačního systému, která je určená pro stavitele počítačů (System builder), kteří instalací přebírají podporu tohoto produktu

Takze je to to iste ako na tom nemeckom shope za 88eur. Len keby mali nemci aj anglicku verziu 3-[