Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučíte zálohovací program na kompletní obraz disku?

Dokud mne nedonutili přejít na W7(a teď už hrozí i W8), byl jsem spokojený s Powerquest Drive Image, který jsem na obnovu operačních systémů W98 a pak WXP zakoupil. Bohužel ty nové krámy s UEFI nedává a jak se zdá - dál se nevyvíjí - nevíte jestli má nějakého nástupce?
Free záležitosti mě těžce zklamaly, na W7 (bez UEFI) jsem po mnoha slepých cestách (jako např CloneZilla) nakonec použil EaseUS Todo Backup a jednou za uherskej rok přežil vyskočivší reklamu - hlavně když to umělo zálohovat a v případě potřeby obnovit wokna (i když doteď nechápu jak to zvládá přepisovat disk právě běžících woken). Na UEFI to ale nemá, tak jsem si říkal, že novější verze bude v pohodě a prd - sice mi wokna zazálohuje, ale obnovit je neumí - prý si mám koupit vybavenější placenou verzi - zato reklama vyskakuje snad každý den...
Další marný pokus byl učiněn podle rad zde na poradně, bohužel ten sw (už si ani nevzpomenu, jak se jmenuje) umí zálohovat jen komplet celé disky, partitiony opět jen placená verze. Inu tak budu muset zase utrácet, ale jaký program?
Doporučíte mi prosím něco spolehlivého, co bude umět nabootovat z Flash disku v režimu UEFI a nebudu to muset instalovat na všechny počítače do windowsů (a řešit multilicenci)?

v práci používám placený drive snapshot, zatím většinou na xp. u w7 už zálohuje i boot oddílek.
obnova na ten samý pc se dělá spuštěním "za běhu", pc se restartuje.
obnovu nefunkčních windows/nového disku dělám v prostředí upraveného hirens boot cd.

win8 nás 100% minou, jejich úchylné biosy se secure booty řešit nemusím.

právě kvůli převažujícím xp ve výrobě jsem neřešil windowsí "bitovou kopii", ale prý to někdo používá.

nedávno se to tu řešilo, třeba: http://pc.poradna.net/q/view/1292822-zaloha-system oveho-disku