Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem automatizovaná změna IP - prostrednictvom nejakeho SW (v WinXP/2K)

Zdravim, pri vyhladavani som nasiel nasl. zaujimavy link, len neriesi presne to co potrebujem:
http://pc.poradna.net/question/view/774-multi-adres a-vo-win-xp

t.j. zhanam nejake jednoduche klikacie SW prepinacie riesenie (barlicka) pre zmenu IP konfiguracii
+potrebujem aj moznost prepnut na auto DHCP v sietach s DHCP servermi
(ide o bezne LAN 10/100Mb rozhranie)

(uz som to davnejsie aj nasiel na zive, ale vtedy som to nepottreboval a teraz som zabudol na nazov SW)

dovod:

t.j. jeden znamy ma notebook s XP a chce sa bez zmien v IP nastaveniach pripajat na rozne siete s internetom.
Nebol by to problem, keby domaci provider mal korektny DHCP server- t.j. u neho je pozadovana pevna IP bez DHCP.

Ked som skusil alternativnu konfiguraciu - zlyhalo to:
(t.j. ak sa najde DHCP server, tak ma pouzit DHCP, inak preddefinovane pevne IP - to zlyhalo na tom, ze v tej sieti je nejaky falosny DHCP server, ktory mu prideluje blbe IP adresy 192.168.x.x - urcite su zle a neprideli mu ziadne DNS - mozno intranetacky susedia nieco 'omylom' rozchodili [DHCP] :) )

[mod]nazývejme věci pravými jmény... pojem "multiadresy" mi silně evokuje multicast :-D

ehm.. taky jsem ulétl, takže 2. pokus ;-) (touchwood) (touchwood)[/mod]

Diky za tipy

router som mu ponukal ako najlepsie riesenie, ale tam treba, aby dal bubaky :) (je to asi buducnost)
a este nie je iste ci provider povoluje router na jeho sieti...

ten notebook je nejaky pracovny HP, ale nemam ho pri sebe, ma ho doma, ale tie toolsy to asi neobsahuju.
(instaloval som mu to davnejsie v praci)

viem ze je taka jednoducha utilitka, len si neviem spomenut na ten nazov a nejako sa mi to nepodarilo 'vygooglit'.
(ked googlim vacsinou najdem to, co som nemohol najst predtym, ale nie to, co potrebujem hned. :)

diky vopred aj za dalsie tipy.

myslím, že jsi to úplně nepochopil.

postup je takový, že si naklikáš v nastavení sítě vždy jedno nastavení, a pak si ho "vyfotíš" pomocí příkazu

netsh dump >konfigurace1.txt

následně si ručně nastavíš další konfiguraci a uložíš si ji opět pomocí netsh dump >konfigurace2.txt do konfigurace2.txt

no a konečně mezi nimi budeš přepínat tak, že pomocí

netsh exec konfigurace1.txt spustíš např. získávání IP z DHCP atp.

ten netsh exec konfig.txt si můžeš udělat jako ikonu na baťák, nebo přímo zástupce na netsh.exe, kterým přidáš do parametrů požadovaný string (tj "exec konfig.txt")