Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC sestavy - zhodnocení, doporučení

Ahoj všem poradňákům,

matce dnes vyhořel PC, 10 let starý, tak nemá cenu do něj už investovat. Matka chce nový, zatím jsem se s ní dohodl na max. částce 12k. Sestavil jsem 2 PC sestavy, viz. odkazy. Druhá sice přesahuje 12k, ale to s matkou ukecám, v případě, že by se sama rozhodla pro dražší PC sestavu. Sestavy budou na hraní her, starších, rozlišení 1280x1024, takže si myslím, že APU bude v pohodě dostačovat. Jinak ještě kouká na filmy, brouzdá na netu. Druhá sestava je "herně" výkonnější, nad tou uvažuji z důvodu, že občas hraje i náročnější hry, ale ne zase tolik, bude mít rezervu, případně si můžou něco lepšího zahrát vnuci jak k ní přijdou. Ještě jsem přemýšlel nad sestavou AMD FX-4300+R7 250X, což by mohlo být pro ní rovněž dostačující, ale nejsem si jistý tím CPU a "vyváženosti", co myslíte ?

Prosím vás, o zhodnocení, případně doporučení co by jste změnili apod.. Díky.

AMD A10-6790K: http://www.czc.cz/7g1oig7ci8i559edukv8bib108/sezna m
AMD FX-6300+R7 260X: http://www.czc.cz/0t92r3rfsaju381f28h9q9t908/sezna m

Sestavy pěkné. FX-4xxx je blbost, když už, tak FX-6300. Já bych to postavil na G3258 + GTX 750Ti, ale to je takovej můj píseček:puff:

Btw, k APU rozhodně paměti do duálu (2x4GB).
Btw2, ten zdroj podle mě v této skříni nezapojíš (krátké kabely) -> 400W.

Jsem si to myslel, že to FX-4300 asi nebude to pravé ořechové, na ten Intel G3258 se ještě podívám a zkusím si něco sestavit. Vím, že má otevřený násobič, ale taktovat se mi nechce, zkusím se podívat jaký má výkon bez OC a jaká mi vyjde cena. Máš pravdu, k APU je duál lepší, jsem věděl, že se někde spletu :D Díky.

Tak to mám radost, objednal jsem u CZC pro matku AMD FX-6300 + R7 260X (seznam komponent viz. výše), sestavit jsem to nechal u nich a hned problém. Po instalaci Windows 7 64bit a příslušných ovladačů se mi pořád objevovala hláška "Ovladač zobrazení přestal reagovat a byl obnoven", případně celý komp zamrzl, nebo zčernala obrazovka. A to i jen v samotných Windows. Vyzkoušel jsem několik verzí ovladačů GK, nic nepomohlo, takže počítač putoval na reklamaci. Jsem zvědav jak to dopadne.

Mám taky Asus, ale GTX 660 a celkem parádní kus, chlazení DirectCU II super, tiché a účinné, ovladače bezproblémové. Už jsem nainstaloval a přeinstaloval desitky ne-li stovky PC. Z minulosti jsem měl špatné zkušenosti S GK AMD potažmo ATI, tady na poradně už jsem taky nějaký ten pátek, tak jsem si říkal, že vyzkouším opětovně po letech GK AMD, zatím nejsem nadšený. Ale je pravda, že jsem možná narazil zrovna na blbý kus, uvidíme.

Chlapy tak to je na posrání, dnes Mě po měsíci přišel PC se záručního servisu s CZC, kde byla vyměněna grafika karta R9 270. I když jsem jasně psal že se vypíná PC u jakéhokoliv činosti, a co myslíte, vybalil jsem pc z balíku mel ho zapnuté 2 hodiny a vypnul se poprvé, a od Te doby se vypíná i když ho jen zapnu a nic na něm nedělám. To je super oprava , a aby toho nebylo málo ,tak je pc skříň ze zadu bouchnutá nejspíš dopravou DPD. CZC už nikdy více PC staré pul roku, z toho měsíc na opravě, na které s nim nic, kromě výměny GK neudělali. To je super zítra ho opět vezu do CZC . :-(:-(