Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přestal pracovat průzkumník windows. Nadobro.

Mám Win7. Po přihlášení do systému mám na monitoru pouze svou tapetu, bez ikon a bez nabídky start. Restart počítače nepomáha a když zkusím skrz správce úloh zapnout explorer.exe, vyhodí mi to hlášku "průzkumník windows přestal pracovat". I prohlížeč jsem musel zapnout přes správce úloh.

Našel jsem tohle mohžné řešení problému:
"zkus spustit spravce uloh, v nem dat Nova uloha a spustit cmd.exe a potom co se objevi prikazova radka napis "sfc /scannow" bez uvozovek. To zkontroluje systemove soubory a pripadne obnovi pokud jsou zmenene. Mohlo by pomoct."
Bohužel, po zadání "scf /scannow" mi to napíše, že nástroj scf může spouštět pouze správce z relace konzoly.
Změna kategorie, původně: Software (karel)

pouze svou tapetu, bez ikon a bez nabídky start

máš poškozený profil = registr (vadná ram, disk nebo to vypínáš na chodu). s opravou systému přes sfc to nijak nesouvisí.

kdybys měl aktivovaný účet administrator, přihlásíš se a spustíš úplnou kontrolu disku s opravou sektorů.

taky tady - kontrola bak profilu:
http://jirikovoego.cz/2011/01/25/windows-vista7-ne lze-nacst-profil-uzivatele/
potom by měla následovat kontrola paměti a kontrola disku.