Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC čistě na výpočetní výkon pro prohlížeč a jeho XY relací.

Ahoj. Chci sestavu na co nejlepší výkon uploadu Youtube videí.
Divili byjste se ale momentálně mi jedno okno s uploadem zabírá 25% výkonu cpu a asi 1,6Giga ramek.
Uploadových oken chci mít spuštěných 8najednou minimum.
Nepotřebuji tedy výkon GPU ale CO nejvíce jader...jelikož většina prohlížeču má že 1thread nebo 1core = 1upload proces...škatulkuje si to.

Momentálně mám 1.4Ghz Haswell i5 Dual core.... s Turboboostem...což si myslím že je dosti naprd. 3uploady najednou a už má 12GB ramek používanejch + Celej výkon CPU (4thready na 90%)

Sestava co chci :

amd-fx-8350-d360500.htm
http://www.alza.cz/asus-m5a99x-evo-r2-0-d355445.ht m
16gb ram 1866-2133Mhz
650W zdroj
Jakákoliv libovlná grafika co zvládne zobrazovat windowsy... Integrované se už tolik nedělají.
240Gb SSD.

Hlavní je pro mě rychlost jak dokáže prohlížeč zpracovávat a odesílat soubory. Ověřil jsem si, že stránka na kterou Uploaduji to omezené nemá...ale můj prohlížeč to nedává tak rychle. Tak plánuju mít spuštěných XY relací najednou...proto takový výkon a rychlost.

Poradíte mi prosím? Chci to samozřejmě co nejlevněji. Pro prohlížeč je záhul zpracovávat a načítat 2000souborů najednou... takže proto můj Macbook Air nestačí. Ten sotva zvládá 2relace plnohodnotně.
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Momentálně mám 1.4Ghz Haswell i5 Dual core.

To bude asi notebook, že? Zjevně jsem prvý statečný, co vás požádá, abyste z toho vašeho elaborátu napsal v několika větách (max jako počet prstů jedné okončetiny u běžného Primáta, mimo stydkého údu, abych nebyl minimalista), co to vůbec chcete.

Chci PC na co nejvyšší výpočetní výkon pro prohlížeč. Jak jsem již psal při Uploadu na Youtube prohlížeč sežere slušné množství ram a 25% Výkonu.
PC bude čistě na upload. TZN potřebuji čistě SSD disk,Gigabitový port na internet a Velmi dobrý procesor a hodně ram.
Problém je, že si člověk PC sestaví...a pak různě čte jak spolu komponenty nejsou kompatibilní. Že si každá deska určí jen pár Ramek například co podporuje...a dále nic..
Takže mě jde aby to do sebe taky zapadalo...nejenom fyzicky...ale aby to prostě bylo kompatibilní. A žádám tu o pomoc v výběrem.

Jaký prohlížeč? Jaký operační systém? Protože jsem neměl touhu něco nahrávat na Tubici, pak nedovedu posoudit, co by potřebovalo nějaký výkon, Adobe flash hnus dnes je akcelerován GK, SSD je nesmysl, paměťový řadič už dávno i Intel převzal a integroval do procesoru podle AMD a na základě dohody s Velkou Modrou. Systémová režie gigabitového PHY je při výkonu dnešních CPU nepatrná. Ovšem současné nahrávání 2 000 souborů najednou(sic!) samozřejmě je omezeno maximální propustností sítě, nehledě na náročnost otevřených 2 000 panelů, nebo nedej Bože oken, najednou. To už by bylo pro víceprocesorový systém...

Vysvětlím:

Nahrává se 2000 v jedné relaci. Jedno okno. Oken s novou relací chci mít otevřených co nejvíc abych mohl uploadovat co nejvíce.
Problém momentálně je, že Můj Macbook Air nevystačí s výkonem. Uploadu to využije asi setinu teď. Mám 20mbps a videa mají 100-200kB. Jedno video ovšem trvá déle jak vteřinu. V přepočtu 3,6 sekundy na jedno video to teď trvá. Všiml jsem si, že jedno okno/tab na chrome = 1thread . TZN nikdy si nevezme okno více. Threadů má procesor 4. Jádra 2.
Myslel jsem, že když budu mít celé jádro na 1relaci/okno/tab na AMD tak že bych jich mohl spustit klidně 8najednou a více...jelikož jádra jsou Frekvenčně silnější...a ten processor na AMD má v Becnhmarku asi 3x větší skóre než můj aktuální procesor. Ramek to spotřebuje asi 1,5giga na 1 otevřený Tab. a 25% (1plný thread) procesoru.

Dostal jsem domněnku....že nakoupit výkonější PC by mi mohlo pomoct. Když vidím..že v Upload speed problém není. Jen Macbook to nestíhá.

Díky. Zkouším to sestavit na alze podle oficiálních dat ze stránek té základní desky...a je skoro nemožné sehnat ramky co tam píše ta deska, že je podporuje.
Vím, že netestují všechny...ale nevím jestli prostě můžu vzít jakoukoli DDR3 1600Mhz a prostě tam prásknout 2x8Gb modul... Jednou už se mi to povedlokoupit naslepo....ale nechci to riskovat teď.

Co s tím?

KOukám na : Deska : http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 000000002N7E

Ram : http://www.alza.cz/kingston-16gb-kit-ddr3-1600mhz- cl10-hyperx-fury-black-series-d1147688.htm

K horšímu? Procesor bez K má nižší frekvenci. To nevadí výkonu? SSD jaké bych měl vzít. klidně navrhni.
Krabici beru protože je jediná s bezšroubkovou instalací,odhlučněním,větráním a podporou SSD + má vyřešené chlazení.

To nemá cenu.
Procesor s K je taktovací a bez přetaktu budeš mít horší celkový výkon nežli bez K a to s ohledem na turbo.
(navíc by musela být trochu jiná deska)
Celý ten "krám" bude mít spotřebu tak do 180W a ty tam nasereš 500W šmejd zdroj.
SSD - Samsung nebo Crucial.
(to je ode mě vše, počkej třeba ti někdo poradí lépe)

Jsem vcer zadal oplacene clenstvi na poradenstvi co tu mate na Poradne...a nikdo se mi neozval jeste :-/ Rad bych ten komp sestavil a objednal dneska... tak snad se nekdo ozve abych mel jistotu ze to mam v pohode postavene