Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno [Delphi] Problem pri odosielani mailu...

Zdravim... z nicoho nic mi vznikol nasledujuci problem pri odosielani mailu v aplikacii Delphi... Pre odosielanie mailu pouzivam Indy komponenty: TIdSMTP a TIdMessage, pripajam aj kus kodu:

  with idMessage do
    begin
      Recipients.EMailAddresses:= cEmailRecipients;
      Subject:= cEmailSubject + DateToStr(now) + ' - ' + TimeToStr(now);
      ContentType:= 'text/html';
      Body.SetText(pchar(GetFormattedOrderString));
    end;
  IdSMTP.Host:= cSMTPHostName;
  IdSMTP.UserId:= cSMTPUser;
  IdSMTP.Password:= cSMTPPassword;
  IdSMTP.AuthenticationType:= atLogin;
  try
      IdSMTP.Connect; // pripoji sa bez problemov a pri tom spravne
      IdSMTP.Send(IdMessage); // ale tu vyhodi chybu...

pricom vsetky konstanty su uplne spravne... v Thunderbirde ucet funguje bez problemov, v outlooku tiez ale v aplikacii v Delphi nie... na server sa pripoji bez problemov, ale problem nastane az pri odosielani mailu - vypise nasledovnu hlasku:

553 sorry, that domain isn't in my list of allowed senders (#5.7.1)

Riesim to uz par dni, no nic nepomaha... Serrver vyzaduje autentifikaciu, pricom nie je nijak sifrovany, funguje na porte 25...

Vie mi niekto poradit, v com moze byt problem?

Dakujem

Presne tak... toto som nemal vobec vyplnene... akonahle som to vyplnil, tak sa to rozbehlo... takze problem bol v tomto... len mi nie je jasne jedna vec... tento isty kod fungoval bez problemov v lete v roku 2006... mail sa odosielal... asi mesiac dozadu to prestalo fungovat a nemohol som prist na to, ze preco... toto je dovod preco to neslo... ale ako potom vysvetlit, to ze to pred tym fungovalo a teraz nie... ako si to mam vysvetlit?