Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový disk do notebooku

Dobrý den,
prosím o info, jak nejlépe (pro laika) vyměnit pevný disk v notebooku, který hlásí mnoho přemapovaných sektorů.
Disk vyměnit u mě problém nebude, spíše jde o soft, včetně instalovaného.
Jedná se o notebook Toshiba, Win 7 HP, disk také Toshiba 500 GB a nový bude WD 500 GB, http://www.czc.cz/wd-blue-500gb-7mm/126735/produkt

Mám vše včetně instalovaného zálohovat Windowsem 7 z původního (notebboku)- disku na externí disk?
A jak poté z toho externího disku nabootuju? Půjde to?

Nebo mám na svém stolním PC nějakým (jakým?) programem zkopírovat obraz disku z jednoho na druhý?

Je to pro strýce a má tam mnoho instalovaného, i do firmy atd
Předem děkuji za radu

Klonuj komplet dáta celého hhdd pri uspatom systéme cestou Linuxu alebo programov od tretích výrobcov. Zachováš ideálny obraz, live klon neradím.

V obrátenom garde vykonáš obnovu z externého média na nový, vymenený hdd naformátovaný alokačnou tabuľkou NTFS.

Díky, ale jsem z toho jelen jak malovanej :-D
A napadlo mě teď, nešlo by to ve Windows udělat jako záloha i s instalovaným SW? Jako ne jen běžná 3 DVD co znám, obvyklé po zakoupení. Něco mě říká, že někde v něčem, snad i Win7 se dá 1 bootovací DVD a k tomu kompletní obraz disku, na jiné médium.
Děkuji moc

Ve Windows udělej Bitovou kopii včetně bootovacího CD na nějaký externí disk, na síť apod. Po výměně disku pak nabootuješ z CD a obnovíš na nový disk z obrazu.
Tohle je spolehlivá a vyzkoušená metoda.

WD na svých stránkách poskytuje nějaký nástroj na klonování disku, tím bys to mohl vyřešit tak, že bys starý disk připojil přes USB k notebooku a naklonoval.
Odkaz na True Image WD edition je zde:
http://support.wdc.com/product/downloaddetail.asp? swid=119&wdc_lang=en

seriózny zálohovací program dokáže na externom USB vytvoriť vlastný jednoduchý boot systém, ktorý je načítaný dočasne do RAM, samozrejme nezávislý od systému, resp., v tvojom prípade od veškerých dát na čistom hdd.

Môj obľúbený je program: EaseUS Backup Todo, musí sa ale najprv inštalovať do systému, je free. Dokáže v "tools nastaveniach" vytvoriť na externom médiu (USB) svoj vlastný boot sektor postavený na jadre Linuxu. Po zálohe (klone) stačí iba vsunúť USB, vydať pokyn PC na bútovanie z konkrétneho USB kde je uložená záloha. Ostatné úkony (path) sú iba bežná klikačka.

A nezapomeň ověřit, že ta Linuxová bootovací část opravdu nabootuje. Zvlášť u notebooku bývá problém s tím, že ty Linuxy neznají hardware (řadič) a pak nemáš kam obnovovat.
To CD z Windows má tu výhodu, že obsahuje všechny potřebné ovladače (vezme si je ze systému), takže máš jistotu, že z toho opravdu nabootuješ.

Připojím se k tomuto tématu s mým dotazem, pokud to nebude vadit.
Umí některý z daných programů obnovit i nastavení oddílů, to znamená že si zazálohuji PC obsahující oddíl C 40GB z 80 zaplněných a D např 120 GB z 240 zaplněných a mnoho nastavení. Lze pak nějakým programem po vložení např. prázdného nenaformátovaného disku obnovit oddíly s nastavením? Nebo lze obnovovat pouze jeden oddíl?

Takže to byla "brnkačka"
Stačilo připojit externí disk (320 GB)
Spustit zálohování- označil jsem 320 GB disk pro zálohu.
Po přenesení zálohy (cca 50 GB a cca 1,5 hodiny) se mě to zeptalo, jest-li chci vytvořit spouštěcí bootovací CD- DVD pro obnovu systému, pokud nebudu instalovat nové Windows 7 64.
Vyměnil jsem disk, nabootoval z vytvořeného CD, samo si to našlo zálohu na disku 320 GB, potvrdil jsem obnovu na nový disk (také cca 1,5 hodiny).
Restart, delší čekání, Windows jako na původním disku i s oddílem D a poté jsem zkopíroval i soubory na disk D
Opět raději restart a vše v naprostém pořádku
Děkuji všem za radu a upřesnění co a jak
Všem pěkný den, děkuji