Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC bez OS

Zdravím,
poradil by mně někdo nějakou sestavu (ideálně z czc.cz) do 15 tisíc Kč bez OS (a bez monitoru atd - vše mám), aby se na tom daly hrát nové hry (hlavně FIFA 15) a aby PC nějakou dobu vydržel a nemusel jsem za 2 roky kupovat novej. Jinak kamarád mně radil Intel, není ovšem s tímto omezeným rozpočtem rozumnější AMD?

Nejsem zrovna odborník na PC, tak jsem si netroufnul sestavit nějaký návrh sám.

Co takhle procházím fóra, tak koukám, že hodně je zmiňováno SSD. Tyhle sestavy jsou bez něj. Jak moc to z hlediska výkonu vadí? Případně nějakou sestavu s SSD do 16 tisíc byste nenavrhli? :)

Na sestavu s Intelem aby byla výkonnější procesorově nemáš peníze.
Sestava s Intelem i3 bude stejně výkonná jako ta navržená AMD FX, v jedno dvou vláknových hrách bude trochu lepší Intel, ale v více vláknech (nové hry) zase trochu AMD FX šesti hrnek.

(vždy to bude záležet na konkrétní hře)

Ještě budu otravovat. Jelikož si finančně nemůžu moc vyskakovat tak pořád procházím diskuzi a zkusil jsem i vlastní úpravu návrhu od M-Pola, abych se vešel do těch 15 tisíc. Můžete na to prosím mrknout a ohodnotit, zda by to takhle fungovalo, vlezlo se do skříně atd. Jak by případně klesnul výkon díky GK?
http://www.czc.cz/c6o9mpgq04ggfago9k5h7pfsh2/sezna m

Tady je podle návrhu od M-Pola přeházená sestava na czc.cz:
http://www.czc.cz/1ncp1u3u6cggcalbhlujvglnt3/sezna m