Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou základní desku pro kancelářské PC

Zdravím, kterou základní desku byste doporučili pro pracovní PC na práci převážně (ale nejen) kancelářského typu.

Požadavky:

integrovaná grafická karta zvládající bezproblémově přehrávání videí ve vysokém rozlišení (pro chvíle odpočinku), pokud by tedy nebylo výhodnější mít grafiku zvlášť

podpora desky pro alespoň 8 GB RAM (má své důvody, hry to nejsou)

jinak už u sestavy půjde spíše o úsporu spotřeby el. a zejména o spolehlivost

Jaké desky jsou teď spolehlivé a jakých se vyvarovat? Díky. Procesor a ostatní komponenty už doladím podle ní.

- Na iTX, bych doporucil Intel
- Na mATX, bych doporucil AMD
- Graficky chip procesoru AMD FM2, novejsi generace, ma podstatne visi graficky vykon o proti svému rivalovi Intel.
- Tim nemuzeme rict, ze Graficka jadra CPU Intel HD, nezvladnou video ve FHD, 4K (dle jadra)
TiP~ Pro kazdodeni praci INTEL na zakladni desce iTX, na obcasné hrani AMD FMA typu A8xxx a vise.