Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BIOS ASUS

Ahoj vsem, jsem vytocenej...system mi spadl, v BIOSU jsem si chtel nastavit z ceho mi to bude bootovat pro novou instalaci jako prvni a vse zmizelo. Mam tam v zalozce Boot pouze Fast Boot a jeste neco..pod tim jsou Boot devices a tam to zmizelo, byl tam HDD, CD ROM a myslim, ze usb ci ostatni zarizeni. A pod tim je Delete boot device key, kdyz to rozkliknu taky tam nic neni.. Nemohu to vratit zpet, nevim jak, reset v biosu nepomohl. Jedna se o model Asus K55Vj, snad nekdo bude mit nejaky napad. Jo a po pusteni notebooku to skoci rovnou do Biosu..jeste se mi to nestalo. Dekuji vam moc

Default nastaveni biosu jsem zkousel, baterka je vytazena z ntb uz celou noc, uvidime, nejsem doma ted. Vyrazenej SATA nemam, to jsem kontroloval. Uvidime az prijedu domu. Klavesy jsem promackaval. Zbyva tedy flashnout BIOS. Ten 5V DC je velky problem? Myslim zda to mam rovnoi vyhodit nebo je to opravitelne. Dal jsem tam schvalne jeste DVD se systemem, BIOS se objevil az po delsi dobe..

Mechanika bezi, kdyz jsem tam dal CD bezela. A nez skocil BIOS trvalo to dyl, jako, ze se to o neco snazilo. Pro HDD musim sundat kryt. Ale tale mi prislo, ze bezel. A co by tedy znamenalo kdyby byl v haji ten SATA controller ci tak neco? Je to na vyhozeni, nebo se to da opravit?

Nemas nahodou povoleny ten fast boot? Daj ho na disabled. Ked nmacitas load defaults a save and exit tak potom este skontroluj ci nemas SATA mode nejake RAID alebo co, ci nemas povoleny nejaky secure boot ak to v BIOSe je, a uisti sa ze je povoleny CSM.
SATA mode skus aj AHCI aj IDE.

Naskocilo to :D vypnul jsem secure boot, vypnul jsem fast boot. Jinak, pri vyberu SATA bylo IDE a AHCI, u toho byli napsany udaje o disku a mechanice, takze to s nima komunikuje. RAID jsem nikde nenasel. A zapnul jsem nakonec to CSM. Znova jsem skocil do BIOSu a vse je zpetbjak ma byt. Diky kluci. Ono je mozne, ze jsem se ja umackl a neuvedomil si to. Protoze v zalozce BOOT je moznost smazat bootovaci nastaveni. Takze jeste jednoubdiky, ulevilo se mi, ze to naskocilo. Takze znova dekuju! :)