Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeinstalace WINU7 - POMOC

Mám 32 bitovou verzi winu7 a chystám se na přeinstalaci na 64 bitovou, abych rozjel novější hry, které vyžadují tuto verzi. Mám dotaz na průběh instalace a jak to bude se soubory na disku. Disk mám rozdělen na C - windows, plocha a dokumenty se savy apod. a potom D - hry, filmy, fotky, hudba atd., o což bych nerad přišel a chtěl bych to mít zálohováno. Zůstane po přeinstalaci winu na vyšší bitovou verzi vše při starém nebo budou nějaké změny??
DÍKY! :)

chtěl bych to mít zálohováno

tak si to zalohuj, zalohuje sa trebars na nejaky USB disk.

Ak v instalatore nezrusis druhy oddiel a ak nemas nastavene kryptovanie disku tak to D zostane citatelne, C sformatuj v instalatore (kompletne sa vymaze) a teda data z C si predtym odzalohuj.

Jojo nějak to snad potom dám dohromady, taky mě napadlo, jestli to nepujde prostřednicvím upgradu. Při spuštění té instalace je tam možnost instalovat a nebo upgradovat myslím a upgradu zůstanou všechny soubory zachovány. Může se přeinstalace 32 bitového na 64 považovat za upgrade nebo jde jen o přechod třeba z xp na 7 či 8?

Ok, takže chápu to dobře, že když mám na disku D věci - hry, programy (origin a podobné ke spouštění her, prohlížeče, přehrávače atd..), tak všechny zůstanou i po kompletní instalaci 64bitové verze jo? Jen se mi smažou věci na C (office, ovladače grafiky apod., které potom nainstaluju nějak snadno znovu)?

Ok, takže chápu to dobře, že když mám na disku D věci - hry, programy (origin a podobné ke spouštění her, prohlížeče, přehrávače atd..), tak všechny zůstanou i po kompletní instalaci 64bitové verze jo?

NE. Na disku D mají být pouze uživatelská data (fotky, filmy, dokumenty - word, excel atd). Když máš na disku D nainstalované i programy bude je nutné po instalaci win nainstalovat znovu. Soubory programu sice zůstanou na disku, ale programy budou nefunkční. Každý program si ukládá hodnoty do registrů, které se nacházení na disku C spolu s windows, které odstraníš.

Dobře rozumím. Tudíž šance na záchranu programů na disku D neexistuje? Mám tam přibližně 30 programů, některé jsem sehnal jen složitě a nevím jestli bude možnost je znovu nainstalovat. Také mám v prohlížečích uložené hesla k mnoho účtům a potřeboval bych, aby zůstala ;)
Jinak díky za rady a trpělivost, opravdu se nevyznám.

No vidíš další soubory, které je dobré míti na disku D - INSTALAČNÍ SOUBORY.

Mám tam přibližně 30 programů, některé jsem sehnal jen složitě a nevím jestli bude možnost je znovu nainstalovat.

Jak už sem psal, pokud máš uložené instalační soubory (jako že bys měl, pokud byl problém se sháněním) můžeš instalovat do aleluja. Co se týče hesel, není třeba ve Tvém prohlížeči volba na zálohování? Třeba pro firefox je dostupny prográmek mozbackup, který odzálohuje hesla, historii atd..

PS: Máš ověřeno, že ty špatně sehnatelné programy budou funkční i pod 64bit win?

Achjo, už jsem fakt v koncích... prostě jsem se pořád nedostal k instalaci ani. Přímo ve winu mi to spustit nejde, takže jsem zkusil boot menu, ale tam nevím co dál. Mám win na dvd v počítači a nevím jak tu instalaci rozjet. Asi bych měl dle různých rad na netu nastavit v biosu dvd/cd mechaniku jako primární boot a pak to spustit nějak přes boot menu. Ale do biosu mě to ani nechce pustit, je tam heslo, o kterém já vůbec nevím a neznám ho...

Programy budeš muset přeinstalovat (tedy i Steam a Origin). Nebudeš ale muset stahovat hry znova. U každé hry si musíš zjistit, kde se ukládají její soubory (nejen do vyčleněných adresářů Steamu a Originu!), mnoho her si cpe své soubory i na C (do Users). Abys nepřišel o postup ve hře, musíš si vše zazálohovat (není-li to v cloudu).