Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem schvost, ucpávání ram, vytížení procesoru

Dobrý den,
potřeboval bych poradit s operačním systémem. Po delší práci se zaplní operační paměť, windows vytváří virtuální a za chvilku už s počítačem nejde moc dělat. Správce úloh označuje za žrouta paměti schvost. Ten mi sem tam vytíží na pár minut (ale třeba dvakrát třikrát za hodinu) procesor tak, že ani nejde pohybovat kursorem. Nainstaloval jsem si Proces Explorer - ten ukazuje na službu schvost - většinou s PID kolem 1044-1052. Už při startu počítače může být paměť zaplněna z 80%.
Program Hijakthis hlásí toto:

Logfile of HijackThis v1.99.1 Scan saved at 19:01:26, on 31.1.2007 Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.5730.0011)

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS \system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services .exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\syste m32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\ WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\Program Files\MSI\Bluetooth Software\bin\btwdins.exe
C:\WINDOWS\system32\cisvc .exe
C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7DEBUG\MDM.EXE
C:\Program Files\Eset\nod32krn.exe
C:\WINDOWS\system32\r_serv er.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\WINDOWS\system32\ igfxtray.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\WIND OWS\system32\hkcmd.exe
C:\WINDOWS\system32\igfxpers .exe
C:\Program Files\Intel\IDU\iptray.exe
C:\Program Files\Java\jre1.5.0_09\bin\jusched.exe
C:\Program Files\Eset\nod32kui.exe
C:\PROGRA~1\Nokia\NOKIAP~1 \LAUNCH~1.EXE
C:\Program Files\MSI\Bluetooth Software\BTTray.exe
C:\Program Files\Common Files\PCSuite\Services\ServiceLayer.exe
C:\PROGRA~ 1\MSI\BLUETO~1\BTSTAC~1.EXE
C:\WINDOWS\system32\cid aemon.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDO WS\system32\igfxsrvc.exe
C:\WINDOWS\system32\rdpcli p.exe
C:\Program Files\Common Files\PCSuite\Services\NclBTHandler.exe
C:\WINDOWS \system32\msiexec.exe
C:\WINDOWS\system32\logon.scr
C:\Program Files\Intel\IDU\IDUServ.exe
....

AudioSrv, BITS, Browser, CryptSvc, Dhcp, dmserver, ERSvc, EventSystem, helpsvc, lanmanserver, lanmanworkstation, netman, NIa, RasMan, Schedule, seclogon, SENS, SharedAccess, ShellHWDetection, srservice, TapiSrv, Themes, TrkWks, W32Time, winmgmt, wuauserv, WZCSVC

Problémy s zabráním příliš mnoho RAM bývají většinou odlišné od těch, které způsobují vytížení CPU - kolik RAM (Private Bytes) si pro sebe proces bere když to nastane?

jinak, tipl bych si, že problém je ve službě Obnovení systému (srservice). Pokud nepoužíváš obnovení systému, nastav službu na disabled a zastav; pokud ji používáš, budeš muset ručně odstranit poškozený bod obnovení, což způsobuje vytížení procesoru službou srservice.