Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade z XP na Win 8 - změna IDE a ACHI?

Mám licence na Win 8 upgrade a fungují mi jen tehdy, když první nainstaluji XP a potom až Win 8 z plochy XP. Tedy jinak řečeno, nemůžu udělat čistou instalaci. Ale zjistila jsem že instalaci XP rozjedu jen v režimu IDE (SATA) a později na tom instalace Win 8 trvá asi 2x tak dlouho. Ty osmičky zase jedou dobře na ACHI. Jenže když to po instalaci XP změním z IDE na ACHI tak se samozřejmě XP nerozjedou a já tak nemůžu provést upgrade.

Moje otázka, jak můžu instalovat XP na IDE a později dělat upgrade na osmičky v ACHI? Jde nějak nastavit ACHI i na XP? Jak? Nebo máte někdo nějakou jinou radu, jak tenhle zdlouhavý proces urychlit? Díky moc za rady.

Jen technická: Advanced Host Controller Interface (AHCI) (host)

Takže jiný způsob není? Ten cz článek jsem našla taky, ale jelikož mi to bez návodu nic neřeklo, tak jsem to ani nezkoušela... Ok, zajímalo mě jestli jde i něco jako v jiných systémech kde se jen změní hodnoty v registru a podobně...

Kristovy rány, nejstarší spúsob jak na to, je ten co vymyslel Microsoft, dodat instalatoru driver, metoda "F6", akorát to dementi u Microsoft-u nejak nedomysleli do dúsledkú, treba ten prípad, že počítač disketovou mechaniku neobsahuje .... to se ale Microsoft-u stáva že neco nedomyslí ...

naštestí existují hlavy otevrené a desetiletí je volne k dispozici software s názvem: nLite , ten umí onen neštastný driver pro metodu " F6 " zaintegrovat do instalátoru. nLite toho umí daleko více ale to by te mohlo zmást co to vše umí a tak to ponechme stranou ...

Takže nevím co a kde jsi četls ohledem režimu SATA pri instalaci XP ale četls hodne nepozorne, spíš bych rekl že nečetls nic ale vúbec, vúbec nic ...

... :puff:

pokud jsou ty W8 jen jako upgrade, tak opravdu jiná cesta než přebít XP není. Nicméně nic ti nebrání ta XP nainstalovat v režimu AHCI, jen je třeba při jejich instalaci "podstrčit" driver pro tvůj AHCI řadič na disketě. Druhá varianta je integrace tohoto driveru přímo do instalačky XP, např. programem nlite.

Díky za rady... Už jsem to tedy udělala celé v IDE, ale pokud v blízké době budu muset zase celé pc přeinstalovat, tak zkusím ten návod na změnu ACHI hned v XP. je to mnohem rychlejší a vyřeší se tím i pár problémů po instalaci, kdy to stejně změnit musím...