Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tesoro Durandal Cherry MX

Ahoj, koupil jsem si Tesoro Durandal ( https://www.tsbohemia.cz/tesoro-durandal-cherry-mx -black_d163214.html )
Zdejší opovrhovatelé TS Bohemia (alfa) slyšte - cena je vysoká, ale po kontaktování bohemky trvala odpověď na snížení ceny 2 minuty bez pár vteřin a prodali mi ji za částku, za kterou se prodává například na czc.cz

Tak, k věci; všiml jsem si, že periferie značky Tesoro je na poradně vyzdvihována k nebesům jako jedna z nejkvalitnějších značek. V ruce působí opravdu bytelně a kvalitně, na pohled už moc ne (vzadu nesedí na sebe přesně plasty) - o to vůbec nejde. Píše se na ní dobře, klávesy vyžadují takový akorátný stisk a dobře se vrací. Ale to je tak všechno.
Mám samozřejmě možnost zboží do 14 dnů vrátit a vážně nad tím přemýšlím. Neumí lautr nic. Za skoro 2 tisíce by mohla umět alespoň něco? Není ani podsvícená (na předešlé klávesnici jsem využíval velice zřídkakdy, takže pro mne nebyl tento prvek rozhodující), nemá prodlužovací audio kabely, žádná programovatelná tlačítka, nic. Ne, že bych to někdy dříve využil - to nikdy. Proto pro mne o 2 tisíce dražší Ultimate verze nebyla řešením.
Takže moje otázka je - proč bych si ji měl nechávat? V čem je tak dobrá, že o ní vidím zmínku každou chvíli? Čekal jsem, že kliknu a půjdu do kolen...
Jak píšu, začíná se mi pravda líbit víc a víc, haha :-) Je hrozně hlučná...

Mám Durandal Ultimate. Moje plasty sedí přesně. Právě to Ultimate znamená podložku pod mezerník (nevím, jak se tomu nadává, prostě opěrka na ruce) a podsvícení, má vyvedené audio, mikrofon a dvě USB na zadní část klávesnice. Není dražší o 2000, pokud beru v úvahu oficiální cenu v odkazu, tak o 800.
Já prvně kliknul a šel do kolen, už bych se nevracel. Podívej se na ceny mechanických klávesnic - koupil jsi low-end mezi high-endem, máš přesně odpovídající produkt. Mnohem lepší spínače, než gumová fólie, ale na ty další vlastnosti to ještě není. :)
edit: Co ji opravdu chybí je víc herní zaměření v podobě samostatných programovatelných kláves, ale to já po ní nechci. Mám verzi s Cherry MX Red a psaní je úplně o něčem jiném.

Tak vyzdvihována je mechanická a podsvícenou koupíš kolem 3000 a nic lepšího není,já koupil
Microsoft Sidewinder X4 za dva a podsvícenou za škoda že už není k mání ta byla nejlepší,teď máš na volbu Tesoro ,Logitech v nějaký rozumný kvalitě a ceně.

trošku,resp. úplne off topic:osobne počujem o existencii nejakej Tesoro prvý krát,v tomto smere som asi zaspal dobu/alebo nezaspal a tesoro mi ušlo práve preto,že to nieje až taký zázrak,ktorý by stál za to,že by mi nejako zvlášť zostal v pamäti /?

Mám doma Ultimate :-) ... musím uznat, že už nic jinýho asi nechci - kvalita zpracování, podsvícení, stisk tlačítek na cherry red je tak akorát. Vážně super. Jen by mě zajímalo, jak sundat tu spodní lištu pod zápěstí, nacvakl jsem ji tam a nejde dolů :-D zkoušel jsem i silou a mám pocit, že ještě kousek zaberu, roztrhnu ji na 2 kusy. Díky někomu, kdo ji má :-)

Hele mám problém, mám zapojený mikrofon do té klávesnice. Pokud mám zapnuto "pulsování" podsvícení, je z mikrofonu slyšet takové hodně vysoké pisklavé bžžžžžžuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum (ticho) bžžžžžžžžžžuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum (ticho) bžžžžžuuuuuuuuuuuuuuuum atd. Při poslouchání zařízení to ladí přesně se zeslabováním. Mohli byste mi to někdo zkusit, jestli to mám jenom já, nebo všichni? :-D abych to kdyžtak ještě vyměnil za jinou do těch 14 dní.