Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký notebook místo stolního PC?

Kamarádka se mě ptala na notebook. Má v plánu nechat si monitor (má 15") a notebook místo stolního. Jejímu synkovi je 5 let a snad nebude ještě chvíli toužit po posledních hrách.
Co prý říkám na Lenovo IdealPad G505
http://www.kasa.cz/notebook-lenovo-ideapad-g505-59 428502/

Nemám s touto značkou žádné zkušenosti. Co vy na něj? Mě pouze napadá, že by mohl být problém s rozlišením, jelikož její monitor má 1024x768 a notebook je v širokoúhlém formátu 16:9 a rozlišení 1366 x 768.

Osobně bych asi šel spíše do HP. Ale v této cenové kategorii to je asi fuk co? Jen případný servis.
HP 250 G3 (J0Y29EA#BCM)
http://www.kasa.cz/notebook-hp-250-g3-j0y29ea-bcm/

Chce ho do 10 000 Kč a nic náročného na něm dělat nebudou. Nanejvýš něco s fotkami, nebo videem z mobilu.

loading...

mě už léta nevyhovuje žádný ntb, neporadím.
akorát ji nechápu, proč trvá na pidimonitoru o velikosti notebučího displeje, pro ni navíc s nesmyslným poměrem stran a rozlišením.
pokud ten krám nechce přenášet, neuvažuje raději o nějakém all-in-one s normální obrazovkou? samozřejmě ať to není postaveno na atomech, w7 apod to nedávají.

Reinkarnuji vlákno. Ted prý měla ve schránce letak na tohle
http://www.proton.cz/mimoradna-nabidka/notebooky-p ocitace-it/notebooky/notebook-lenovo-ideapad-g50-4 5.html

Notebook Lenovo IdeaPad G50-45

Pořiďte sobě nebo svému dítěti tento cenově dostupný notebook Lenovo IdeaPad G50-45. Navíc k notebooku získáte Norton Internet Security, Office 365, Zoner Photo Studio 16 PRO, router, head set, multifunkční tiskárnu, reproduktory, myš a brašnu jako dárek zdarma!

A co prý já na to. Jak jsem psal, nemam zkušenosti s Lenovo.
Jen si vsak myslim, ze 2 GB RAM bude úplně na hranici. Lepší by bylo 4 GB. Tolik mám já a vše mi jede krásně plynule. Já však dělám náročnější věci (treba střih videa), než k čemu má notebook být a mám Windows 7. Jak náročná jsou na systémové prostředky Windows 8 nevím, nikde je nemám.

Lenovo? Další čínský výrobce, stačí, co provedl s ThinkPady. Já s tím zkušenosti nemám, ptal a hledal bych najmě zkušenosti se servisem a reklamacemi obecně.

Pokud se nemýlím, pak v tom plasťáku s lesklým panelem je toto APU, takže na úrovni Kabini ==> pokus o prostorově úspornou sestavu
Osobně bych se ptal: "Proč se toho chtějí zbavit i za cenu nespecifikovaných "dárků""

Osobně:
Skříň + zdroj: levný, dražší.
ZD
CPU
OP
HDD
Nejlevnější monitor + os. K tomu klávesnice, myš.
Mínus je, že to překročí rozpočet (lze jistě upravit) a je to bez "dárků", ale užitné vlastnosti budou vyšší než u toho plasťáku.

Ako tu uz jeden moj kolega pisal tak na tvojom a tvojej frajerky mieste by som isiel do niecoho takehoto:
http://www.alza.cz/lenovo-ideacentre-c365-black-d2 294190.htm
alebo
hp-20-2100ec-d1774756.htm
alebo
http://www.alza.cz/lenovo-ideacentre-c260-touch-d2 218438.htm
-----
A ten stary 15" monitor radsej nech si ho da do kuchyne ako TV (kup jej TV dongle na prijimanie TV signalu a ma v kuchiny TV) ;-)
Osobne odporucam ten teti (lenovo-ideacentre-c260-touch) lebo nedaleky sused ma presne ten isty uz vyse 1roka ho pouziva a bez problemov zatial.