Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy se sítí

(((Na intru spravuje sítˇ učitel a ja mu občas trochu pomáhám.)))
Někdo z připojených nějakým způsobem mění nastavení na routeru a nechává k sobě proudit data nejvšší rychlosti na ukor ostatnich.
Nevite někdo jkým způsobem by se dala zjistit MAC adresa na kterou teče nejvic dat.

já bych řekl, že to je daleko prozaičtější. Ten dotyčný jen otevře velké množství spojení (anebo, pokud se jedná o nějaké asymetrické spojení typu ADSL, "vysosne" celý uplink), a díky tomu se TCP/IP protokol zachová tak, že většinu pásma vyhradí pro dotyčnou pijavici.

Problém je ten, že tohle se dá řešit jen FUP(tj. Shaper)/QoS politikami, na což většina routerů nestačí.

Bohužel nepíšeš, co tam máte za router (od jeho výkonu a schopností se pak odvíjí jak sledování viníka, tak provedení nápravy). Takto ti můžu jen poradit, abys sledoval kdo "nejvíc" bliká ledkou, případně postupně odpojoval jednotlivé uživatele.