Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr vhodné barevné laserové tiskárny

Dobrý den, chtěl bych si nechat poradit při výběru laserové tiskárny.
Do teď jsem používal docela kvalitní inkoustovou tiskárnu Canon MP540 kterou jsem využíval hlavně na tisk potravinových etiket na lepícím papíře.

Ovšem tiskárna se pokazila, tak hledám nějakou vhodnou variantu v laserovém barevném tisku. Upřednostnuji značky Canon, HP, Samsung maximálně do těch 4000 Kč.

Většina laserových tiskáren má rozlišení 600x600dpi a některá i 2400x600dpi.
Nevím jakou kvalitu si pod pojmem 600x600dpi představit. Jelikož vytvářím etikety v corelu, je tam docela malý text i také barevný obrázek tak chci aby to vypadalo kvalitně.

Vybral jsem zatím takové - Samsung CLP-365W (2400x600dpi)

Potřebuji co nejlépe rychlý, tichý a kvalitní tisk, budu rády za všechny rady. Díky

Canon, HP ani Samsung nejsou (nebo UŽ nejsou - případ HP) v laserovém tisku etalonem kvality.

Osobně bych se podíval po Oki, Kyocera, Xerox. Ale za cenu 4 tisíce dostaneš akorát laserovku na příležitostné tiskání, určitě nic co by zvládalo nějakou větší zátěž.

Co se rozlišení týká, tak 600DPI je naprosto postačující standard, který zvládá čitelně (vhodné) písmo velikosti 2pt.

Zdravím a díky za odpověď.

Hned ze začátku chci uvést že inkoustovou tiskárnu již v životě nechci ani vidět, jsou to šmejdy a připadá mi že inkoustový tisk patří do pravěku.
Těch inkoustových tiskáren jsem již měl tolik a u každé vždy zasychal inkoust, zaprasila se hlava.. hrůza.
Co se týče značky OKI, vím že je to kvalita ale moc drahá a aktuálně nepotřebuji na sto listu tiskárnu za 20 tisíc :D.
Značku Canon jsem již měl a řekl bych že nic moc, pracoval jsem na více zařízeních canon a značku jako Lexmark apod nechci ani vidět.
Co se týče Samsungu, veškeré výrobky co od nich mám doma ještě nebyly porouchané ani nijak reklamované (TV, DVD, Telefon, Tablet, PC Monitor již několikátý od CRT až k LED).
Takže jsem si jist pro Samsung, kdyžtak 2 roky záruka to pořeší. Značka HP je top a kdybych měl špatné zkušenosti se Samsung tiskárnou tak určitě se poté rozhodnu zkusit HP.

Co se týče tisku etiket - je to klasický papír o 2x tvrdší než klasický který máte každy doma, z něho lze odlepovat etikety. Poté jsem vybral laserovku právě proto že chci přejít na lesklé etikety od rayfilm které jsou přímo určené pro laserové tiskárny.

S tím vysvětlením dpi díky moc.

Mě (bohužel) přošlo rukama několik barevných laserových SAMSUNgů, a už bych si žádnou barevnou laserovku této značky netroufl nikomu doporučit.
Navíc ty hrozné náklady na tisk:
zbozi.aspx
Po 1750 barevných A4 musíš vyměnit toto:
http://www.alza.cz/samsung-clt-w406-see-d355849.ht m
Po 4000 barevných A4, navíc budeš muset koupit ještě nový fotoválec:
http://www.tsbohemia.cz/samsung-clt-r406-clt-r406- see-_d150938.html
A dále tam ještě podléhá opotřebení přenosový pás:
http://cz.eetgroup.com/i/JC96-06292A-Samsung-Trans fer-Cartridge
A nakonec Fuser Unit:
http://www.amazon.co.uk/Samsung-Genuine-Fuser-Xpre ss-C460FW-Black/dp/B00F2GZZ7K

Ještě jsem si prohlídnul ty tiskárny OKI. Nevím jestli se tomu dá věřit na žádné jsem nepracoval zatím ale vím že odezvy na tuto značku jsou velmi dobré.
Vybral jsem tady tuhle OKI C321dn nevím jestli tam bude nějaký rozdíl mezi tim samsungem, možná že bude umět rychleji tisknout. Těžko říct