Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mobilní telefony a souborové systémy na SD kartě

Zdar,
mám spíš obecný dotaz.

Jaké souborové systémy na SD kartě podporuje váš smartphone?

Právě jsem zjistil, že můj oblíbený smartphone Huawei Horor 2 od těch idiotů z kulhawého Huaweie podporuje pro SD kartu pouze FAT32 a NTFS. Chtěl jsem opustit FAT32 kvuli nemožnosti nahrát soubor větší jak 4GB, tak jsem zkusil všechny možné souborové systémy exFAT, F2FS, EXT2 a nic, nakonec NTFS šlo, takže je na SD kartě tento nepříliš vhodný systém.
Začal jsem zjišťovat jak je to u zamýšleného founu Huawei Asced P7, který jsem chtěl do zimy pořídit a nikde to samozřejmě napsané neni, ale vyštrachal jsem na netu nějakou norskou recenzi, kde píšou, že pouze FAT32 a NTFS, asi to bude u Huaweie standard, že ostatní souborové systémy ze zdrojáků umažou.
Takže přirozeně dotaz, co vaše smartphony, abych věděl kam se začít rozhlížet, protože opravdu do Huaweie už nepůjdu, pokud je teda ta norská recenze pravdivá.

Já teda SD zatím nepotřeboval, paměť telefonu mi stačí.
Na netu píšou, že BB10 podporuje FAT, exFAT a QNX4FS. Předpokládám, že pro normální použití exFAT stačí.

NTFS, ext a další přidávat předpokládám nebudou. Není k tomu důvod.

kam se začít rozhlížet

Předpokládám, že jsem moc nepomohl. Já se rozhlížím přesně na druhou stranu, než je Čína... :-)

To ano, Redmarx je takový místní specialista na čínské telefony :-)
OT: Na mém kompu (Dell Precision T5400) je také napsáno "Made in Ireland" a nedělám si iluze, že to nemá čínský pajšl. Naopak, na audio komponentech (Sony, 1990 až 2003) je napsáno "Made in Japan" a tam myslím to bude platit z podstatné části, byla ještě trochu jiná doba.
No a u fotoaparátů Olympus, které sbírám, myslím platí ono "Made in Japan" bezezbytku, vzhledem k době (1975-88).
Taky u gramofonu Tesla (NC500) asi není pochyb o původu :-) Maximálně nějaká součástka od soudruhů z NDR :-)

Já mám takhle Made in UK notebook (IBM Thinkpad T30). Vzhledem ke stáří (asi 12 let) jsem tomu tak trošku i věřil. Pak jsem měnil paměť a po odendání krytu jsem našel "Made in Japan". Nevěřit nikomu, všichni jsou maskovaní číňáci. I v tom Mexiku to určitě montují číňani. :-D

Jinak jasně, Made in Japan není Čína, ale pokud to tam takhle mixli, kdoví, odkud je zbytek. Možná ještě v těch 80' to bylo trošku jiné...

v dobách1975-88 ešte olympus bol japan only,dnes už olympus pre europu vyrábaný výlučne v pobočkách v hong-kongu,malajzii a filipínach,japan only si už nechávajú len pre svoj interný trh,sony detto,matsushita corp./hitachi,toshiba,technics,panasonic,aiwa/ už pre eu trhy vyrába v polsku,čechách,maďarsku,turecku etc.....dell v írsku len assembluje,resp."vyrába" skladaním dovezených dielov obvykle vyrobených firmami foxconn china ,HIS/yuan-yuan a palit/daytona hong-kong,takže dnes bez ázijských a hlavne čínskych dielov a súčiastok existujú už asi len švajčiarske mechanické hodinky /okrem TAG/Heuer a Cecill Purnell,ktorí používajú čínske stroje Seagull a japonske Seiko,aj keď s finálnou úpravou vo švajčiarsku/...

Zdar,
jsem byl pryc, tak jsem koukal az dnes, asi to vetsinou neresite, ale Shiro ano, mam na founu i BR ripy, takze chci jiny system souboru nez FAT32. Nehodlam se zdrzovat kvuli prehrani cehokoliv na telefonu prekomprimovavanim videa do nizsiho rozliseni a teda mensi velikosti.
Na svem Huawei Hororu 2 jsem sd kartu naformatoval na NTFS a vicemene mam vybrany novy telefon, ktery ma navic i podporu exFAT, jestli podporuje EXT2/3/4 jsem se nikde nedocetl. Poridim Samsung Galaxy S4 i9506, co jsem zjistil, tak ten telefon ma vsechno co bych od smartphonu chtel a pro me po strance hardwaru neexistuje lepsi telefon. Sice se mi nelibi design Samsungu, ale to mi je vcelku jedno. Touchwiz kdyztak casem nahradim Cyanogenmodem.