Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rada - upgrade RAM

Dobrý den,
chtěl bych poradit co mám koupit za RAM, mám 3x Samsung M378B5673FH0-CH9 (každá 2GB, celkem 6). Počítač mám dost na hraní her, proto by se mi v dnešní době už hodilo více paměti RAM :)

Mám 4 sloty, kamarád říkal něco o tom, že když jsou stejné, že jedou v dualu, že kdybych kupoval 2GB, že mám koupit naprosto stejný model, že jinak nebudou spolupracovat (nevím či slovo dual či jak to říkal je správné). Je to pravda? Nebo když budu mít kingston 2GB - DRR3, 1333Mhz a Samsung 2GB - DDR3, 1333Mhz, budou spolupracovat nebo ne? Je tam potřeba úplně stejný model? Co by jste doporučili? Moje základovka Support DDR3 1.5V 1066/1333 (1GB / 2GB / 4GB) per slot! Takže celkem 16GB, ale já nechci měnit ty 3 sloty, nemám zájem místo té jedné 2 koupit 2x 4GB a vyhodit z PC tu jednu 2.. to nechci, hraju asi co nejvíce žere je WoT? + rád natáčím například frapsem hry, nebo streamuji WoT atd... což si myslím že žere hodně ram, když streamuji, tak mám opravdu poměrně lagy - (já mám na streamu nejsou). Koupili by jste jakoukoliv 4GB/ stejný model (pokud to pojede v té spolupráci) / stejné parametry jako má samsung?

Dík za rady

Aida rika:
Vlastnosti základní desky
Název základní desky Acer Aspire M5910

Vlastnosti FSB
Typ sběrnice Intel QPI
Skutečný takt 133 MHz
Efektivní taktování 133 MHz
Hodiny QPI 2394 MHz

Vlastnosti paměťové sběrnice
Typ sběrnice Dual DDR3 SDRAM
Šířka sběrnice 128 bit
Poměr DRAM:FSB 5:1
Skutečný takt 667 MHz (DDR)
Efektivní taktování 1333 MHz
Šířka pásma 21333 MB/s

Výrobce základní desky
Jméno firmy Acer Inc.

Jake farby maju RAM sloty? Po dvoch rozna farba alebo 3 stejne a jeden odlisny?

Ak su po dvoch tak by bolo dobre zohnat presne stejny modul, ak to uz neni mozne tak kupit 2x2GB stejne a jeden povodny dat prec, a strcit stejne moduly po paroch (zavisi od dosky ze jak presne, je to v navode apod). Alebo kupit jeden 2GB velmi podobny a skusit, stejne to ani teraz nejde poriadne v duali.
Ak mas 3 sloty jednej farny a jeden odlisny, tak nema vyznam v tom menit nic.

update ram z 6->8gb nepoznáš. i když bude mít stejné časování a náhodou by naběhl i dual channel, přírůstek nebude velký. větší úspěch by mělo vyhodit jednu 2gb a dokoupit 2x4gb, ale to nechceš.

lagy vůbec nemusí být způsobené nedostatkem ram - dívej se na procesy do správce úloh.
spíš budeš mít systém zasekaný automaticky spouštěným bordelem a zbytečnými službami na pozadí od cizího sw.

když ti tak jde o výkon (a hw je tajný) - jakou verzi antiviru používáš?
edit:

Acer Aspire M5910
grafika NVIDIA GT320

aha. z trusu bič neupleteš.