Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ako kontaktovat užívatela GuvernerSVK mám tú istú PC zostavu ako on a tiež sa mi samovolne vypína.Vd

ahojte...prosím o radu ako kontaktovat užívatela GuvernerSVK, ktorý má rovnakú pc zostavu ako ja. A taktiež sa mi samovolne sa mi vypína PC. Je v záruke a v servise mi povedali amatéri,že som mal vyskočený procák. Na druhy den sa začal zase vypínať. som zúfalý, vdaka za každú dobrú radu.
Zostava:
AMD Fx 6300-procesor
Gigabyte 970A-DS3P - doska
Kingston Hyper X 8GB- 1600 Mhz - RAM
NVidia geforce GTX 650 Ti Boost 2gb - GPU
Corsair CS 550 - zdroj
Zalman Z3 - case
zostava kupena v Q-comp-e...

původní thread: http://pc.poradna.net/q/view/1259518-pocitac-sa-vy pina (touchwood)

Môj email: a.r.e.s@zoznam.sk
Kontakt zaslany mailom. (fleg) (touchwood)

to je nesmysl. Pokud by docházelo k HW závadám, tak se PC bude zasekávat, ale nikoli vypínat.

V první řadě je podezřelý zdroj, v druhém pak vadné sestavení skříně/počítače (stejně jako v předešlém dotazu).

Pokud byl počítač složen "skladateli" co tvrdí, že "vyskočil" procesor, tak bych jim to omlátil o hlavu - procesor nemá jak "vyskočit", protože je přidržován v ZIF patici mechanicky hned dvakrát - samotnou ZIF paticí a potom na něj velmi silně tlačí samotný chladič, který upínací mechanismus velmi silně tlačí vůči procesoru.

Takže:
1. zkusit jiný zdroj
2. zkontrolovat práci těch mamlasů. Je dost možné, že mamlas tvrdící nesmysly o "vyskočeném" CPU ani neumí pořádně složit PC.

neměl jsi tu už jednou stejný dotaz?

nouzový režim naběhne? prohlížeč událostí - windows - systém: vypisuje nějaké chyby?
kdo skládal tu sestavu? je zapečetěná? tys měl "vyskočený procesor" nebo qcomp?
(jestli pc naběhl do biosu nebo zobrazil úvodní hlášku, vyskočený nebyl - fak dobrá trotlfirma)

možná je problém v některém špatně doraženém konektoru zdroje,
základní deska od shitové firmy - třeba si zrovna u tebe vybrali procento poruchovosti.

Vyskoceny proceosr je logicka hlupost, preco na to uz odpovedal tw.
Reklamovat znovu a pri opakovanej zavade pozadovat vratenie penazi.
Nabuduce sa vyhnut obchodu, kde servis tvrdi taketo nezmysli.
Inak moje podozrenie je tiez na zdroj, ale to nie je ulohou zakaznika zistovat, co je v skladacke zle, to je ulohpou pradacju, respektive cloveka, co dany komp skladal.