Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 7. vs Windows 8

Ahoj/Dobrý den.

Vím že už jsem sem jeden příspěvek ohledně Windows 8 dával, ale tam už jsem napsal že se může smazat.

Chtěl jsem se zeptat, jestli se koupě tohoto : http://www.alza.cz/microsoft-windows-8-1-eng-64-bi t-oem-d484107.htm#recenze vyplatí :)

Nebo si myslíte že si místo toho mám koupit 64bitové Windows 7 ? Kdyby jste se náhodou ptali, tak počítač mám výhradně stavěný pro instlaci 64bit Windows. (8GB RAM, 64bit procesor atp.)

Už 2 dny mi to vrtá hlavou, tak to nechám na Vás.. Co byste si vybrali vy ?

Zisti si napred u vyrobcu Tvojho hardveru (neuviedol si), ktoru verziu Windows podporuje (na ake Windows ma ovladace).
Ked podporuje aj Win7, aj Win8, tak si hod korunu.

Cela anketa je zbytocna, lebo nikto nevie aky mas HW a nikto nevie na aky ucel budes PC pouzivat.
Teda ludia budu hlasovat podla seba, co Ti moc nepomoze.

P.S. porovnavas Windows 8.1 OEM s Windows 7 Pro krabicovou, alebo tiez OEM?

v obsahu suborov na dvd žiadny len to OEM je len na ten pc na ktory ho daš prvy krat
po aktivacii si totiž mrchosoft zisti tvoje harware a zapiše si ich do databazy a ak sa ti ten pc posere tak už to na druhom neaktivuješ -tolko oficialna znelka,že sa to da obkecat po telefone je vec druha :-D
byt tebou počkam na ten w9 aj ked trubia do sveta že pre majitelov w8allX bude vraj zdarma čomu neverim isto v prvy mesiac bude akcia ako na w8 (ja ho mam za 17Eur)

"Mám vše pro 64bit." Neriesim 64-bit a 32-bit, ale Win7 a Win8 (8.1). Su ovladace na Tvoj (prisne tajny) HW pre obe verzie Win?

OEM verzia je viazana na HW (zakladnu dosku), to znamena, ze Windows mozes pouzit len na PC, kde si ho prvykrat aktivoval (neprenositelne na iny PC).
Preto je OEM verzia lacnejsia (levnejsi) ako krabicova.
"Krabicovku" mozes prenasat na ine PC, ale sucastne moze byt instalovana len na jednom PC.

Jelikož mám PC v opravě u CZC už asi třetí týden (nevím co tak dlouho trvá když Mě napsali že je grafika špatná asi za 2 dny, asi tam není nikdo kdo ji neumí přehodit :-) ) , byl jsem už trochu vytočený, tak jsem koupil Notebook s Windows8 a byl jsem opět nasrán těmito Windows, ale situace se změnila jak jse stáhla aktualizace na Windows 8.1. Jen jsem si stáhnul prográmek a mam i tlačítko START což Mě opravdu chybělo , okna nepoužívám a je to celkem fajn, takže žádný problém s Windows 8.1 nemám.

Tak jsem si nakonec vybral Windows 7 OEM 64bit

OEM verziu Windows Ti nesmie predat obchodnik bez kupenia noveho PC (alebo aspon bez urcitych komponentov).

Ale bud kludny, ked Ti to obchodnik preda, porusuje licencne podmienky on a nie Ty.

Okrem toho dost sa napisalo, ci americka MS licencia je pravne relevantna aj v nasom zakonodarstve.