Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB WiFi adaptér

Zdravim,
řeším následující. Zákoš má starej NTB, kterej ještě nemá WiFi kartu a chce ho připojit k internetu. Vybírám tedy nějaký WiFi adaptér do USB. Bude stačit bez anténky (toto či toto), nebo s anténkou (toto)? NTB bude víceméně na jednom místě a AP je ve vedlejším pokoji (přes jednu příčku).
Díky.

starej notebook bez WiFi karty je obvykle málo výkonný a je nejlepší USB adaptéru se vyhnout, koukají z toho jenom problémy, starej notebook má obvykle PCMCIA slot a nejlepší rešení by bylo zakoupit kartu do tohto slotu, treba i na Aukru.

prípadne zakoupit WiFi clienta, který sice je pripojený skrz USB, má odtud napájení ale nezatežuje procesor, napr: www.alza.cz

... :puff:

všechny ty usb/wifi adaptéry nějak vytěžují procesor, více než běžná síťovka. ale není to drahé a pro běžné sledování internetu to stačí.

Nejmodernější procesor Mobile Intel(R)Pentium(R) III - M s maximální frekvencí 1,2 GHz

krám z roku 2002 - má to menší výkon než jednojádrový atom.

standardní operační pamětí 256 MB

toto bude pro dnešní webové stránky a prohlížeče větší brzda. ať to hodí z okna.