Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada ohledně 10" tabletu

Dobrý den,
sháním tablet pro otce do nemocnice. Je starší a hůře vidí a díky diabetu má taky horší cit v prstech, a proto hledám minimálně 9,7". Na počítači neumí, na mobilu leda volat. Měl by být lehký, alespoň průměrně výkonný (třeba ho to chytne) a dobré rozlišení displeje, rád bych se vešel do 9 000. Zda to bude Android nebo Win, to je jedno, Apple vynechávám z důvodu vyšší ceny. Mám nějaké adepty a to:

Toshiba Excite Pro AT10LE-A-109 PDA0EE-001015CZ

Lenovo Yoga 10 59-411687

něco s WIN
Lenovo MIIX 59-425482

trochu přestřelená cena o 500 Kč - je tam markantní rozdíl?

Asus P1801-T-B003M

Díky moc za radu

Mám zkušenosti s Yogou. Dcera se na něj nejprve dívala skrz prsty, kvůli té rozšířené straně, ale teď si to nemůže vynachválit. Perfetkně se tablet za to rozšíření drží a Yoga má navíc nadprůměrnou výdrž. Navíc je tam integrovaný stojánek, takže se dá tablet postavit na stolek.

Já mám zkušenost s Miix 2 8 - jiný tablet, ale stejná řada se stejným procesorem. Zrovna tu řeším problém, ale spíš si povídám sám se sebou, protože mi nikdo nedokáže poradit. Tablet se ne zrovna spolehlivě probouzí ze spánku, podle internetových diskuzí nejsem zdaleka sám, občas někdo řeší to samé na 10" verzi.

Povedl, nepovedl... 10" jsou prý horší, já jsem až na to probouzení nadšený a tablet je pro mě konečně po dvou jiných (ThinkPad Tablet, Nexus 7) s Androidem tím, čím chci, aby byl. Mobil mám, "větší mobil" je sice na konzumaci obsahu a hraní her super, ale stále jde jenom o mobilní systém, počítač do ruky s Windows je jiná kategorie zařízení. Nehledám náhražky přehrávače videí u kterého se modlím, aby dělal to, co má, nepřebírám hromady kancelářských balíků, z nichž každý umí něco, ale všechny jsou dost osekané o funkce. Mám plnohodnotné VLC, Microsoft Office 2013 k tabletu zadarmo, normální Operu s AdBlockem. Daní je občas lehce neohrabané ovládání, třeba klávesnici je většinou nutné vysunout tlačítkem v liště, nevyskočí automaticky jako u Androidu, ale to je proti všem výhodám jako nic.