Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoká Teplota Procesoru = Pád Hry?

Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda může vysoká teplota Procesoru zaviňovat pád Hry ... Strašně často se mi stává že když hraju něakou náročnější hru na novém PC tak mi po chvilce hraní spadne ... A je úplně jedno jestli hraju na Low či Ultra Detaily ... Na starém Notebooku se mi tohle nikdy nestávalo ... Byl bych rád kdyby mi někdo poradil,nebo jestli tady je někdo komu se to taky stává ...

GPU : nVidia GeForce GTX 750
Procesor : AMD Athlon(tm) X4 750k Quad Core Processor
Paměť : 8,00 GB RAM
Operační Systém : MIcrosoft Windows 7 Home Premium 64-bit

Dobře,takže je to v pohodě? ... Pokud ano,tak by mě zajímalo proč mi ty hry padají ... Dřív jak jsem tento PC měl nový tak jely v pohodě ... Ale po něaké době začaly Padat ... A to dokonce i na Minimální Detaily ... U hraní mám vše vyplé kromě Skypu,ale i ten někdy vypnu ... Takže nevm čím jiným by to mohlo být ... Zkoušel jsem už i různé Boostery,ale ty moc nepomáhají ... Teda skoro vůbec ...

Zkus nainstalovat nějaký test na měření stability procesoru /používá se při přetaktování/.
www.ocbase.com
download
návod
http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_cont ent&view=article&id=3561&catid=26&Itemid=65

Ti co sázejí na zdroj sou podle mě klasicky mimo :-)
71 stupňů je na amd dost, předpokládám že by mohl být problém s chlazením ale máš to asi v záruce.

Výše jmenované programy můžou ale nemusí problém odhalit - buď vypíšou chybu nebo pc zamrzne,program spadne a pdoobně jako hra. Taky by se hodilo udělat test pamětí www.memtest.org

Stiahni si OCCT a Furmark. Spusti najskor jedno, potom druhe. Spusti test a bude ti to vytazovat na max najskor procesor (OCCT) a potom grafiku (Furmark). Realne budes v grafoch vidiet ako sa ti hybu teploty a uvidis na com si. Ak to prebehne v poriadku a nespadne to, tak pusti oba testy naraz.Ziadna hra ti ich isto nevytazi ako tieto programy.