Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Koupě nové RAM do noteboku

Dobrý den,
chci si dokoupit (vyměnit za původní) RAMku do tohoto notebooku: acer-aspire-e1-510-29 ... 45/produkt?

Na youtube jsem našel video, kde ukazují jak se mění přímo na tomto typu.
Koukal jsem na různé RAMky, ale vůbec se v tom nevyznám, hlavně na fotkách produktů jsou ty ramky širší, než v daném ntb. Pro představu video zde: watch

Půjde mi tam tato? kingston-value-8gb-16 ... 62/produkt
Jak funkčně, tak rozměry? Stačí když RAMku vyměním jako na videu a bude hned v provozu? Nebo je nutný ještě nějaký zásah v systému?

Díky, ale určitě to tam půjde? na videu vidím, že tam mění jen ten jeden kus, ten druhý se dá tedy doprostřed na to prázné místo? Vidím ale, že tam na tom prostředku nemá ty zacvakávací "pacičky" či jak to nazvat. Ta co jsem poslal já tam bude funkční? I se tam vejde?

Není to pro mě.
Příbuzná si neuváženě koupila tenhle "stroj", který jí poradila "kamarádka".

Jelikož ji nedokážu přemluvit ať to vrátí a koupí něco normálího, tak ji chci aspoň vypomoct koupí větší RAM, protože ta současná běží na plný výkon pokud se pustí skype a prohlížeč zároveň =))

Vrátit a připlatit do ní hučím od té doby co se tímto skvostem pochlubila. Jelikož bydlí 400 km daleko, tak je těžší s tím něco vymýšlet. Viděl jsem ten ntb jen jednou a je fakt, že pokud běží například Outlook, skype a do toho prohlížeč tak RAMka podle správce úloh opravdu běží na plný výkon a HDD to dohání.

Omyl. RAM jsem vyměnil a všechny potíže s rychlostí jsou najednou vyřešeny.
Přece jen když se podívám na sledování výkonu a vidím, že RAM jede na plno, kvůli ní zabírá disk, tak je logické, že pokud RAM rozšířím, notebook se tim urychlí.

RAM se dokoupila, namontovala a ten výsledek se nedá srovnávat. Vše co potřebuje nyní jede plynule, což předtím zdaleka nebylo.

Ani omylem nevytíží RAM? Psal jsem v úvodu, že tomu tolik nerozumím, ale tohle si tedy nabulíkovat nenechám =)
Pokud se kouknu k sobě do ntb do procesů, tak prohlížeč mi bere podle otevřených karet 300-600 MB paměti, Outlook a skype dohromady 130 MB. To je tedy skoro polovina paměti tímto zabraná!

Žádná škoda peněz, jak jsem psal, došlo ke znatelnému zrychlení.
To co jsem uvedl jsou programy, které známá používá. Té paměti samozřejmě užírá daleko víc procesů ať systém, antivir a další věci co běží na pozadí. Ve finále, pokud nikam neklikala a měla jen ty věci otevřené, RAM měla využito 1,7 GB. Což je dost, protože při otevření nové karty nebo něčeho jiného to vyskočilo na 1,9 a vše začal dohánět HDD a tím došlo k zbrždění. Nyní má RAM rozšířenou a všechny tyto problémy zmizely.