Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítačová sestava do 18 000 Kč, září 2014

Zdravím,
chtěl jsem se jenom zeptat jestli je tato počítačová sestava (bez monitoru a OS) dobrá, kompatibilní a jestli se vše vejde do skříně tak jak má. Také by mě zajímalo, jestli by neexistovala lepší sestava zhruba za stejnou cenu nebo jestli by nebylo dobré něco dokoupit. Všechny komponenty kupuji z czc.cz. Jsou za dobrou cenu?

Zde je složení sestavy:

Grafická karta: GIGABYTE GA-970A-UD3P - AMD 970 - 2 168 Kč
CPU: AMD Vishera FX-6300 - 2641 Kč
GPU: ASUS R9280-DC2T-3GD5 - 6317 Kč
RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9 - 2 059 Kč
HDD: Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB - 1 460 Kč
Zdroj: ANTEC NEO ECO Series 620W - 1 926 Kč
Mechanika: Samsung SH-118BB, černá Bulk - 329 Kč
Skříň: Zalman Z1, černá - 762 Kč

Co se týče SSD, je to výhodné koupit si SSD 120GB a nahrát na to OS společne s programy, které denně používáme (hry)?

Předem velice děkuji za tipy/rady/pomoc.

Zdá se, že na alfa.cz mají komponenty poněkud levnější. Tak asi si je koupím tam. Tudíž asi budu muset skládat počítač sám. Mám na to sice školení, ale trošku se bojím :D. Nemělo by to ale být něco, co bych nezvládl. Je ve skládání počítače něco těžkého, na co bych si měl dát pozor?

Nejtěžší na tom je hlavně to když se něco vysere a ty nemáš žádné náhradní díly.
(nelze se spolehnout na 100%, že vše bude perfekt i když většinou ano)
Dále je potřeba trochu zkušenosti a pečlivost, je dobré když máš někoho znalého který ti fyzicky, ne přes net, na poprvé pomůže/poradí.