Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teploty

Zdravím, rád bych se zeptal na váš názor provozních teplot PC. Nedávno sem si stáhl SpeedFan abych zjistil provozní teploty, a sem víc než znepokojen. Rád si něco zahraju, takže sem předpokládal že s hraním výkoných her se mi zvednou teploty, ale takhle...nemám problém že by se mi pc vypínal, že je přehřátý to ne, jen mě zajímá názor na tyto teploty v zátěži :

GPU : 54 °C
CPU : 58 °C
Core 0 : 60 °C
Core 1 : 62 °C
AUX : to ani nevím co je, ale to má věčně kolem 70-80 °C i bez zátěže

Procesor: Core i3 2x 3,2
GPU: Nvidia GeForce GTS 450 1 GB

Myslel som, ze je to chladic dodavany priamo k procesoru (tj. box), ktory ani ziadne skvele vykony podavat nemoze.
Takze tam mas nejaky iny, kupovany chladic?

Predpokladam, ze PC je bez prachu (hlavne aby boli ciste pasivy chladicov).

Chladič je přímo dodávaný k proceoru, ne dokupovaný a PC bez prachu je, čistím každý měsíc...já jen zopakuju, že nemám problém s přehříváním, že by se mi pc vypínal nebo choval nějak nezvykle, jen mě to ty teploty přišli moc. Ale známý mi říkal že pracovní teploty procesorů sou od 50 - 70 °C při zátěži a u grafik dokonce až do 80 °C, a až nad tyto hranice to začíná být kritické. Ale nevím, každej říká a radí něco jinýho tak nevím ke komu se přiklonit

Intel nic nedoporučuje, jen dodává v "balení" CPU i chladič, co by to měl nějak uchladit. Sice nejsem netopýr, ale intelovský chladič byl prvý na ráně, protože oproti neslyšnému BOXu k Athlonu 5050e pištěl jako vzteklý komár kombinovaný s buvolem.
Když nemáte problém, pak nevidím smysl dotazu. Psát ani radit nebudu raději nic, protože jste se ani nenamáhal popsat řádě HW konfiguraci, včetně skříně, zdroje a vůbec řešení chlazení jako takového.

Ale známý mi říkal že pracovní teploty procesorů sou od 50 - 70 °C ... Ale nevím, každej říká a radí něco jinýho

V pripade, ze vies aky mas typ procesoru, nie je problem zistit priamo JEHO pracovne teploty alebo aspon max. teplotu - ktoru udava vyrobca. Potom uz nemusis riesit, ze kazdy radi nieco ine...

Intel nic nedoporučil. Intel ho dodal, aby kupující nějakej chladič měl. A dodal takovejto chladič, protože je levnej. Ale to neznamená, že chladí perfektně, prostě jen chladí tak, aby se to neupeklo. Pro nižší teploty a lepší chladící výkon jsou tu jiní výrobci chladičů.