Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakou linuxovou distribuci na webový server?

Zdravím,

kupuji VPS u WEDOSu a přemýšlím nad volbou linuxové distribuce. Klíčové vlastnosti pro mě jsou rychlost a stabilita. Přemýšlel jsem nad Archem, Debianem a CentOS. Který z nich podle vás nejlépe splňuje požadavky? Případně jakou distribuci mi místo těchto doporučíte

Děkuji mnohokrát.

Ehm co? Čím tu rychlost měříte? Dobou startu? Dobou provádění operace? Troufnu si tvrdit, že když vedle sebe postavíte Debian, Redhat a Suse (v příkazové řádce pochopitelně, žádná grafika, ta je na serveru na prd) se stejnou verzí jádra, tak stejná úloha potrvá na stejném HW bez rozdílu stejně dlouho. Je jedno jestli to bude ukládání do disku či nějaká početní operace typu Pí na 10^9 desetiných míst.