Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sestava pc, kontrola a rada.

Dobrý večer!

Rozhodl jsem si pořídit nový PC.
Nejsem ostřílený v tomto oboru(stavba pc) a tak jsem vybral komponenty s kamarádem.

Chtěl bych Vás poprosit o kontrolu, zdali by vše fungovalo a pasovalo do sebe, do bedny, popřípadě nějaké rady na výměnu komponent(proč a za které).
Utáhne vše zdroj? Souhlasí frekvence a vše ostatní co by mělo?

(SESTAVU BUDU KUPOVAT NA ALZE, omlouvám se za způsob sdílení komponent, nenašel jsem lepší způsob :-)
Je potřeba něco dokoupit? Kabel, šroubek? Nebo to je vše u komponent. Díky.

Sestava:
Bedna: Cooler Master K280
Základní deska: MSI H97 GAMING 3
CPU: Intel Core i7-4770S
RAM: Kingston 16GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX Beast Series
GK: GAINWARD GTX760 Phantom 2GB DDR5
Zdroj: Fortron Hyper 700
SSD disk: Kingston SSDNow V300 60GB 7mm
Disk2: Western Digital Blue 1000GB 64MB cache
Vypovačka: ASUS DRW-24F1ST černá

Inu proč ne tuto sestavu:

CPU: i7 "S" - "žere" o 23% méně než klasická 4770, v některých případech na úkor výkonu. (A celkově pokud chceš na hry, tak stačí i5, popřípadě Xeon)
RAM: Opravdu jseš si jist, že využiješ 16GB RAM? (Tady se dají ušetřit 2.000 Kč.)
GK: GTX 760 se dnes opravdu nevyplatí. Její poměr výkon/cena opravdu není nic moc.
Zdroj: Můžeš doufat, že vydrží celou záruku bez problémů. I v záruce může být Fortron riskantní zálěžitost. Navíc 700W zbytečně.
SSD: 60GB? Na to dáš tak W7, možná s odřenýma ušima po nějaké době používání (vyhodil bych úplně nebo minimálně 120GB)

Napiš raději tvůj limit a využití sestavy.

Děkuji za tvůj názor, cenová hranice je 23 000 kč (budu kupovat bez DPH).

Počítač chci na programování, hodně často mi běží hodně programů(proto ta vysoká RAM).
Občas nějaký film a taky po večerech nějaká ta nová hra.

Děkuji vřele za Vaši radu, pokud se nepřipojí nikdo další s jeho návrhem budu uvažovat o Vaší sestavě,

rád bych se zeptal, zdali ji potřeba dokoupit nějaké propojovací kabely, nebo jsou standardně součástí komponent. A zdali když skládáte počítač, dbáte nějakým způsobem na elektrostatickou elektřinu? Pamatuji si, že když jsem byl na praxi v CZC(4 roky zpět), kde jsem skládal pc, tak tam to nijak neřešili.

Děkuji.

Tomu se mi nechce věřit, protože jinak byste věděl, že jde o příslušenství - skříně šroubky, distanční sloupky, atd., ZD, mimo jiné, aspoň dva datové SATA kabely a často redukce "molex" (Molex jako firma vyrábí spousty typů konektorů) >> SATA napájení. Zdroj je retail balení i se síťovým kabelem.
Nehodláte to snad skládat sám?