Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadná základní deska

Zdravím, dostal jsem do ruky starší PC které po stisknutí tlačítka nejde. Zdroj sem odzkoušel a ten je OK. Myslíte si, že je vadná základní deska? nebo co bych měl ještě vyzkoušet, co může bránit chodu PC?

Krok 1: Odpoj 230V. Koukni se zezadu na bednu, jestli má základovka integrovanou grafiku. Pokud ne, vymontuj z bedny grafiku a odlož bokem pro pozdější použití.
Krok 2: koukni se dovnitř do bedny, kam je připojený drát od zapínacího tlačítka. Zapamatuj si konektor a piny na něm. Nebo si to nakresli.
Krok 3: Odpoj od desky všechny dráty kromě konektoru větráku na procesoru. Vytáhni všechny přídavné karty. Vymontuj desku z bedny. Vymontuj zdroj z bedny. Odlož nabok ke grafické kartě (pokud byla externí viz krok 1). Vše ostatní odlož na jiný bok.
Krok 4: zkontroluj dotlačení pamětí do slotů. Vytáhni baterku z pouzdra na desce (knoflíkovka CR2032). Změř kolik má voltů. Pokud má 2,9-3,2V, vrať ji zpátky do pouzdra. Jinak vem novou a tu starou zlikviduj.
Krok 5: Připoj oba konektory (20 nebo 24pin a 4pin) zdroje k desce. Připoj klávesnici. Myš nemusíš, v BIOSU se stejně myší nepohybuješ. Připoj monitor. Pokud není kam, zasuň grafiku do konektoru a připoj monitor. Strč 230V do zdroje, zapni na něm vypínač (pokud je v poloze 0). Vezmi tenký šroubovák nebo pinzetu a zkratni ty dva piny, které sis poznačil v kroku 2.

Můžou nastat tři stavy:
1-nerozjede se to (neroztočí se větrák) -> deska je v háji.
2-rozjede se to a naskočí obraz na monitoru, klávesou DEL se dá dostat do BIOSU -> deska je OK.
3-rozjede se to a nenaskočí nic -> zkus jinou grafiku, jiné RAMky nebo jiné obojí. Pokud ani pak nenaskočí obraz, deska je v háji.