Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkcni Externi HDD

Dobry den,

znicehonic mi prestal jaksi fungovat externi HDD, mam na nem ulozeno naprosto vse, takze bych potreboval poradit, jakym zpusobem to z neho dokazu dostat ven...
Jedna se o to, ze jednoho dne se mi prestal hlasit, pri pripojeni k tv se do neho dostanu, ale otevru jen nektere soubory a nektere slozky se hlasi jako prazdny, avsak v nich ma byt ulozeno nekolik desitek GB...
Kdyz ho pripojim k pc, tak se mi hlasi prapodivne (viz. foto), kazdopadne se do nej vubec nedostanu...

Dekuji za radu.

Předpokládám USB a tipuju nedostatečné napájení. Zkusils jej nacpat do USB3 portu (dá víc "šťávy")? Co v jiném PC (tohle je notes nebo jaký ďas? - jestli stolní počítadlo, nacpat do zadních portů, nikoliv do front panelu; a nikdy přes dvoumetrovou prodlužku!)? Co je to vůbec za disk?

Je to ADATA

to mluví za všechno.

jestli jsou ty data cenná - což by na přenosném usb nikdy neměly být, tam patří jen kopie - pak ho roštípej a doufej, že uvnitř není usb disk, jen chcíplý nekvalitní usb převodník.
jinak ho nech být a reklamuj.

připojuješ to do portu usb3? ten krám na jeho napájení spoléhá.

rada: obnovit data ze zálohy (když jsou důležitá, jistě zálohu máš), nedávat důležitá data na sračkoidní USB nesmysly a nekupovat srágory od Adata a podobných lamovýrobců.

jo, a do TV připojovat jen usb zařízení k tomu výhradně určená, ne disk, na kterém máš důležitá data.

Při hledáni rady /nic jsem nenašel/, následoval pokus: hliníkový kryt je přilepený, ale spodní díl je jen zacvaknutý a lze jej oddělit, začínal jsem u USB štekru.
Uvnitř je rozhraní, disk lze vyndat a připojit jinam.