Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak nainstalovat DOS na stejný hdd jako XP

Zdravím,

chtěl jsem se zeptat, jak mám nainstalovat MS-DOS na stejný oddíl disku, kde už je Win XP Pro? Několikrát jsem to zkoušel i na jiném pc a tam mi to bohužel nepřipisovalo do souboru "boot.ini", pomocí kterého vyberu systém, který chci spustit. DOS mám již nahrán na disku C:/DOS... Poradí mi někdo, jak dál nebo jak mám co upravit? Za případnou radu, předem díky...

boot.ini si mas predsa upravit ty sam, kto ho ma prepisat za teba?

P.S. odporucam to urobit normalne t.j. nainstalit DOS (na FAT32 oddiel) a potom Windows (na iny oddiel, NTFS). Ptz Win instalator si ulozi povodny bootsektor oddielu kamsi do suboru, co ty rucne nezvladnes. Bez toho to jaksi nepojde tusim (neviem zhlavy teraz uz detaily, dualboot s DOS som nepotreboval 10rokov, DOS bootujem z USB sticku predsa a ne ako dualboot)

"samo" sa v PC nikdy nic neurobi ani nepripise.

Mas to tam mat tusim priblizne takto
[boot loader]
timeout=10
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT="Windows NT"
C:\="MS-DOS"

Samozrejme dos musi byt na FAT32 particii, na NTFS to fungovat nebude ani nahodou.