Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Poradí někdo při koupi PC?

Dobrý den,chtěla bych poradit v koupení PC.Mám možnost koupit PC za 6500 Kč
Špičkové PC, rychlé a krásné za neuvěřitelnou cenu..

Parametry: Celeron 3.06GHz soc.775 (32měs)
512MB DDR2 RAM 667MHz (rozšířit deska dovoluje až na 8GB!) (doživotně)
HDD WD1600AAJS (160GB/7200/8mb SATA2-1plotna-velice rychlý a tichý !) WDigital (36měs)
Deska Gigabyte 945GM-S2 (vysoce kvalitní deska!) (36měs)
Bedna + zdroj 400Watt (24měs) (24měs)
DVD RW - dodám v černém provedení na fotce je bílá.

Upozornuji jen že v závorkách je uvedena záruční doba na komponenty, a že zaruční doba začala běžet dnem 5.1.2007.
Můžu to koupit za takovou cenu??

LOCK, vysvětlení dole. (L-Core)

pro Pavla

Jsi asi pěkný strup s prominutím!!!!Ty znáš hodnoty PC-sestavy!!Já budu přihazovat třeba do 50000Kč a pak zjistím,že ten samý koupím v obchodě za méně peněz????Co jsi to vlastně poradil nebo spíš napsal?Co tady děláš na Poradně,když jsi takový???Sem ani nechod,když radíš takové věci,abych přihazovala dál!!!!!!!!!

vedle nejsem Pavle chytrý,už je to pryč.....I tak mi dal názor někdo do 10000Kč....Víš,ráda bych věděla,čím se živíš ty chytráku!!!Takové rady si nechej pro tvé....Škoda mluvit chytroušku...
trochu sa krot, ludia tu radia dobrovolne tak bud rada ze ti vobec niekto nieco napisal. Dakujem. (MM..)

Nepíše nic o tom, k čemu bude PC sloužit. K sestavě není monitor - jak můžeme vědět zda si to Eva uvědomuje. Nikdo jí do hlavy nevidí.

Poradna nefunguje tímto způsobem, že se sem někdo přiřítí z neznáma, vypotí dotaz a všichni se můžou přetrhnout mu vyřešit jeho problém.

Pořád dokola budu trvat na tom, že Eva dělá něco čemu nerozumí. Narychlo v aukci kupuje PC, aniž by tomu rozuměla. Ceny nových i repasovaných PC si jistě umí najít sama.

Pavel

Evo,

když reaguješ na můj příspěvek, bude pro všechny lepší, když svou odpověď napíšeš pod něj a ne někam jinam. Ano, děkuji za analýzu, já jsem strup, protože ty se přímo účastníš aukce a kupuješ počítač, jehož hodnotu neznáš a neumíš si zjistit. Možná že jsem ještě debil, protože sis před rokem vymkla kotník.

Co jsem ti poradil? Abys bezhlavě nekupovala něco, o čem absolutně nemáš představu. Pak bych ti ještě doporučil naučit se číst a porozumět psanýmu textu. Já ti neradil abys přihazovala dál, ale ať za něj dáš takovou cenu, jakou jsi ochotná za něj dát.

Těším se na další komunikaci s tebou, je to vážně poučný.

Pavel

Čtu:

Pokud nemáš představu o tom co a za jakou cenu kupuješ, proč to vlastně děláš? Jestli si myslíš, že ti tady někdo udělá rozbor dřív než ti doběhne aukce, tak jsi vedle. Kup to za takovou cenu, kterou jsi za to ochotná dát.

A pořád na tom trvám. Pokud se zajímá o koupi PC, musí si ujasnit co nejvíc věcí dopředu. K čemu bude PC sloužit. Co po něm bude chtít. Jak to zařídí s operačním systémem. Jaký jsou ceny nových a repasovaných sestav. Kdo se jí bude o PC starat. No a pokud je ochotná dát za takový PC tolik, kolik jí první nebo druhej tady poradí, je to její věc. Ale lepší je použít svou hlavu.

Trvám na tom, že zbrklým nákupem na aukci si nepomůže.

Pavel

Ale ona se na to neptala. Ona popsala sestavu a zeptala se odborníků, zakolik maximálně koupit, aby ji někdo neokradl. K čemu PC bude používat, to ti může být jedno. Na to se neptala.
Nepoužila svoji hlavu asi proto, že je absolutní laik. Tak se tady zeptala.
O zbrklý nákup patrně nejde, když zhání informace na netu, bohužel sem už asi nepáchne.

Můj pohled na nákup je takovej, že šlo o aukci s blízkým koncem, viz

vedle nejsem Pavle chytrý,už je to pryč

Tolik tedy ke sporu, zda šlo o zbrklý nákup nebo ne.

I laik se může podívat na obchody s repasovaným zbožím. I laik se může podívat na server s inzercí PC. Za kolik koupit max. - no to je individuální. Všimni si (pokud tě to zajímá), že dostala dva tipy: 6.500 Kč a 10.000 Kč. Myslím, že jde o významnej rozdíl. Zřejmě má každej tu hranici někde jinde. Která odpověď je správná a kdo to rozsoudí?

Pavel

Ještě jednou ti zopakuji tvoji první odpověď.

"Pokud nemáš představu o tom co a za jakou cenu kupuješ, proč to vlastně děláš? Jestli si myslíš, že ti tady někdo udělá rozbor dřív než ti doběhne aukce, tak jsi vedle. Kup to za takovou cenu, kterou jsi za to ochotná dát."

To nebyla adekvátní odpověď.

Nad 6500 kč bych nešel, když dáš víc, postavíš ( nebo si necháš složit) PC lepší. Ta cena působí na aukci psychologicky . Nenapsala jsi, co od PC očekáváš- PC na hry, nebo jen kancelář ? A je ten nákup nyní tak nutný? Na aukcích hodně působí psychologie a lidi ztrácí soudnost.

Tak ještě jednou:

Když reaguješ na můj příspěvek, bude pro všechny lepší, když svou odpověď napíšeš pod něj a ne někam jinam.

od toho jsem tady,aby mi někdo poradil,od toho tato poradana je,nemyslíš

V zásadě jo, souhlasím. Ale nejsme tady od toho, abysme za tebe přemýšleli. Kupuješ zbrkle něco čemu nerozumíš a chceš radu. A jsi ochotna naslouchat nebo ne? Proč si nezjistíš cenu podobné sestavy na internetu?

a jen se vysmíváš druhým,co tomu nerozumí

Řekl jsem ti, ať bezhlavě nekupuješ něco, čemu nerozumíš. Můžu ti to v případě potřeby zopakovat i víckrát, jestli tuhle myšlenku nechápeš.

Pavel

Já přece se nepotřebuji dovtípit. Podle mého názoru tvoje reakce na otázku nebyla adekvátní. Její dotaz byl celkem věcný, tvoje odpověď hulvátská. Ale jinak souhlasím s tebou, že toto je kvalitní poradna a klobouk dolů před lidmi, kteří ji provozují.

A ona si bláhově zapnula poradnu.

Ano a ludia napisali na to svoj nazor, aj Pavol napisal svoj nazor, a jeho nazor je tiez vpodstate spravny. Jedine co nebolo spravne bola reakcia na Pavla, akokeby bola Eva/Milan riaditel zemegule a my nejaki jej zamestnanci. Tak si moze rozpravat doma s detmi a nie tu. Kazdy kto rozumne radi (a Pavel radi rozumne) si zasluhuje uctu, robi to vo svojom volnom case (a kolko casu to znamena vie kazdy kto pravidelnejsie prispieva), a nema z toho ziaden vlastny zisk. Na druhej strane sem prileti niekto kto ocakava ze sa vsetci zadarmo pretrhnu kvoli jeho financnemu zisku, tak to mi teda vysvetli ::) Ak vidim ze sa niekto trapi s technickym problemom ktory by mohol vyriesit sam, tak rad poradim, dokonca som ochotny v zvlast problematickych pripadoch aj polhodinu googlovat, aby som pomohol, ale na takuto otazku a za takychto okolnosti nie som ochotny ani pohnut prstom. Ze tu vobec stracam cas u takej otazky a pisem tolko jak debil.

Za prve nepozname dalsie komponenty a ci je to s monitorom alebo bez, za druhe malokomu sa chce hladat ceny v cennikoch, a kym sa na to pozrie niekto kto vie zhlavy presne aku to ma cenu, tak bude aukcia skoncena, a presne tak sa aj stalo.
Dostala hned nazor:

Moj nazor, max. 10.000,- Kc s DPH, viac neplatit.

ale spravna odpoved je IMHO od MM Tanka ktora ale prisla az neskor (po aukcii)

no viděl jsem na www.kontakt.cz inzerát z www.levnykomp.cz myslím je to jeden model od něj viz si tam najdi sestavy INTEL Celeron D 347 - 3,06GHz
6.469,75Kč bez DPH
7.699,00Kč s DPH

nemyslis ze je rozdiel zaplatit za nieco 10000 a 7700? Nemal Pavel pravdu? IMHO pravdu mal.
Obraz o cenach si mohla urobit okamzite aj sama tak ze sa pozrie na ceny inych aukcii alebo pouzije google.
Pavel ju len spravne upozornil na to ze info ktore dostane okamzite (do skoncenia aukcie) nemusi byt hned aj to najspravnejsie, a ma sa riadit vlastnym rozumom (zaplatit len tolko, kolko je ochotna dat za kancelarske PC). To ze to PC nie je na hry uz bolo napisane predtym.

Kdybys napsala otázku jinak, třeba by ses dozvěděla víc. Třeba:
Chci PC pro sebe( syna, dceru...), budu/budeme ho používat na hry ( video, kancelářské programy...) a můžu si dovolit dát na to maximálně ... kč. Je tento .... počítač výhodná koupě?
Jestli jsi chtěla počítač pro syna, tak ti nic neuteklo.

Evo/Milane (nebo jak ti nadávají)

poradna.net je určena pro lidi, kteří se umí chovat, když žádají o pomoc ZDARMA od jiných, kteří se pomoci začátečníkům věnují bez nároků na odměnu a ve svém volném čase.

Není určena jedincům, kteří se chovají, jako ředitelé Zeměkoule.

Ber to jako poslední varování. Takto se tu nebude nikdo chovat, tohle není žumpa pro spodinu jako diskuse na chatech bulvárních periodik.

Jinak ani nepředpokládám, že by ses ty osobně nějak angažoval(a) v podobné pomoci jiným.

1. Asi sme tu nejakí "divní", ale ani mne nie je jasné, na čo sa vlastne pýtaš. Tvoja otázka totiž znie: Můžu to koupit za takovou cenu?? Odpoveď na takúto otázku je: Áno, môžeš, môžeš ho kúpiť aj za x tisíc korún, no nie? :-) (ale potom sa nikomu nesťažuj...)

2. Z tvojho popisu komponentov mám už teraz pocit, že si sa už rozhodla (rozhodol), že ho kúpiš, takže o čom debatíme?

3. Nechcem nikoho poučovať, ale kupovať PC na aukcii, to chce fakt odvahu. Čo urobíš v prípade, že v tom PC nebude to, čo ti predávajú, prípadne to nebude až tak kvalitné, ako píšeš? Reklamácia? Ak áno, tak to ti potom prajem pevné nervy.

4. Súdiac podľa tvojich reakcií na Pavlove príspevky (ktorý má inak mimochodom pravdu): nechceš náhodou aby ti niekto spravil odborný posudok toho počítača na diaľku aj s ocenením? A návratnosť investície by si prepočítať nechcela? (tiež takto nadiaľku). :-D

- Takéto veci sa neriešia spôsobom "potrebujem vedieť ihneď, lebo som na aukcii", takúto kúpu a aj to, koľko som ochotný zaplatiť, si treba premyslieť vopred - a niekedy aj dlho vopred. Aby si potom neľutovala.

Není ti jasné na co sa pýtá.Tak já ti to zopáknu.

"Dobrý den,chtěla bych poradit v koupení PC.Mám možnost koupit PC za 6500 Kč
Špičkové PC, rychlé a krásné za neuvěřitelnou cenu..

Parametry: Celeron 3.06GHz soc.775 (32měs)
512MB DDR2 RAM 667MHz (rozšířit deska dovoluje až na 8GB!) (doživotně)
HDD WD1600AAJS (160GB/7200/8mb SATA2-1plotna-velice rychlý a tichý !) WDigital (36měs)
Deska Gigabyte 945GM-S2 (vysoce kvalitní deska!) (36měs)
Bedna + zdroj 400Watt (24měs) (24měs)
DVD RW - dodám v černém provedení na fotce je bílá.

Upozornuji jen že v závorkách je uvedena záruční doba na komponenty, a že zaruční doba začala běžet dnem 5.1.2007.
Můžu to koupit za takovou cenu??"

Ještě ti stále není jasné, na co sa pýta?

Tady to nějak vaří.Asi to bude přepracovaností, a při pátku se není čemu divit. :beer: Trošku jsem projel uvedené komponenty a já bych to nekoupil. Eva mimochodem neuvádí jaký je zdroj v "bedně". Vše je velice kvalitní a rychlé. Hlavně ten Celeron. Prostě se jí asi něco zalíbílo za údajně zajímavou cenu. Je to prostě marketingová finta. Vše je NEJ! :-D

Do svojho PC vrazam peniaze uz dlhu dobu a stale nemam pocit ze je :Špičkové rychlé a krásné...
pokial si si vedela take kupit tak si nemala vahat...
pokial si ochotna/y uverit takej kravine nech sa paci kup si ho ale nema zmysel vobec nieco predebatovavat....
tvoje odpovede a reakcie stoja za.... zamysli sa nad nmi

koniec koncov vec je natolko dobra nakolko si s nou sama spokojna a ak si ochotna za nieco zaplatit za nieco sumu X a budes tym nadsena ucel to splni

nabuduce si kup co chces rovno, sprav si radost a nemrhaj cas inych ludi ktory sa snazia pomoct tym co radu potrebuju a vedia si ju vazit

HOWGH

Tazatel nejdříve napíše, že má možnost koupit PC za 6500 kč. Až v průběhu diskuze z něj vyleze, že se jedná o aukci a nakonec zjistíme, že aukce za chvíli končí.
Pokud je někdo schopný si zadat dotaz do poradny, je podle mne schopný zadat do google:
945GM-S2 cena a zjistí na čem je. Když si sečte ceny, zjistí, že to PC výhodná koupě není ani za 6500 kč. Takových levných sestav je všude plno, takže o nic nepřišel.
Vydávat se za ženu a pak se ještě rozčilovat, že rádci honem nehledají ceny za něj je podle mne trochu(?) drzost a je namístě jej ...

ted jsem tu poprvé a koukám,že už naposled....Poslední příspěvek odpovědi,ted už nevím kdo,je malinko směšné...Tady přece nejde o to,kdo se za koho vydává,to je už tvůj problém,že ti to vadí!!Tady není seznamka nebo cokoliv.Myslím,že dotaz byl jednoznačný a vy chudáci,co odpovídáte nesmyslně,že se jedná o nějakou aukci...s prominutím,ale.....Ona Vám rozšířila možnost,kde to kupuje k vůli odpovědí,tohle Vám vůbec nemusela psát a rovnou dát dotaz na PC,za jakou cenu je ho možno koupit...Asi by tohle bylo nejrychlejší,než taková debata kolem toho,NEMYSLÍTE???????? Mějte se všichni fajn a nic ve zlém...

tohle vše budu řešit,protože se mi tohle nezdá fééér,kdo se na něco někdo ptá.Nikdo nespadnul z nebe,aby v PC rozuměl dokonale.Tento server je určený k tomu,kdo je v potížích...chce nějakou radu a vy se tady zabíváte tím,kdo je na nějaký aukci apod. Nemyslíte,že je to malinko spíš dost hrubé???Jednou sem dám požadavek a přihlásím se jako registrovaný a potom si s vámi povykládám...Jinak promin Pavle,ale vážně jsi byl vulgární v odpovědi,souhlasím s Frantem...Ty kdyby jsi mi měl odpovídat na dotaz,nezlob se na mě,ale zrušil bych tě!!Bude cena třeba za automobil Škoda Favotit.Budeš někde na bazaru,kde "hoří" cena s prodejem.Budeš se ptát někde na serveru co za to můžeš dát a když ti někdo poradí,dej za to co jsi za to ochoten dát,tak za něho dáš třeba 200 000Kč??????
To je malý příklad na dotaz,co se ptala Eva-Milan...

Ahoj solidane,

Tento server je určený k tomu,kdo je v potížích...chce nějakou radu a vy se tady zabíváte tím,kdo je na nějaký aukci apod.

Dá se poradit člověku, kterej dodá relevantní informace buď hned v dotazu nebo po upozornění. Poradna nefunguje jako automat, kdy sem někdo vypotí dotaz, udělá to cvak-blik-cvak a vypadne odpověď.

Nemyslíte,že je to malinko spíš dost hrubé???

Ano máš pravdu, František, Eva, Milan a solidan se tu chovají hrubě. No co se dá dělat, zkus jim domluvit, jo? Třeba na tebe dají.

Jinak promin Pavle,ale vážně jsi byl vulgární v odpovědi,souhlasím s Frantem...

Přijímám tvou omluvu a nadále nesouhlasím s tou vytýkanou vulgaritou. To že se jí moje odpověď nelíbila není můj problém. Pokud doktor sdělí pacientovi smrtelnou dignózu, neznamená to že doktor je hulvát a ještě za tu nemoc může. Ujasni si jak to chodí v životě.

Ty kdyby jsi mi měl odpovídat na dotaz,nezlob se na mě,ale zrušil bych tě!!

Proč mi vyhrožuješ, stalo se něco?

Budeš někde na bazaru,kde "hoří" cena s prodejem.Budeš se ptát někde na serveru co za to můžeš dát a když ti někdo poradí,dej za to co jsi za to ochoten dát,tak za něho dáš třeba 200 000Kč??????
To je malý příklad na dotaz,co se ptala Eva-Milan...

Ne.

Pavel

Nejde vůbec o seznamku, jde o to, že ženám se většinou vychází více vstříc a předpokládá se u nich menší znalost techniky a leccos se jim promine.
Proč píšeš, že nám nemusela psát, že je to aukce?- má to možnost koupit za 6500 kč?- no asi ne, když se draží dál!
Ona ( nebo On) nám nemusel psát, kde to kupuje- Ona (On) se vůbec nemusel ptát a já/my jsme nemuseli vůbec odpovídat :-).

rovnou dát dotaz na PC,za jakou cenu je ho možno koupit

- proč se ptát tady? PC se kupuje v obchodech a obchody ceny na stránkách mají!
Nepiš, co kdo musel a nemusel! Tady na poradně nikdo nic nemusí!
Poradna je primárně pro lidi, co mají problém s PC. Problém tazatele je jiný: je ta koupě výhodná?

pro Pavla

V čem jsem udělal chybu v pravopisu???Hele Pavle ty tady řešíš pravopis???Tady je to o tom??? :-)))) Příště se vylepším i s pravopisem,aby ti to nedělalo problém a odpovídal jsi přímo na odkaz-příspěvěk...

Uznávám, že Pavel reaguje někdy na můj vkus trochu nepřiměřeně

Ano, uznávám. Někdy se mi to stane. On ale svět nefunguje tak, že se na sebe všichni usmívají a plácají se po ramenách a říkají si jak jsou dobří a všechno je fajn. Občas se taky v životě stane, že se člověk dozví něco nepříjemnýho. Ano, dělám to i já.

Pavel