Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako kompletne vymazať ext.HDD?

Zdravím vás.

Pre úplne zmazanie ext. HDD (má len jeden oddiel) je lepšie:
1. stačí v správe diskov odstrániť oddiel a nanovo ho vytvoriť? - tam prebehne rýchly formát
alebo
2. je lepšie rovno spustiť úplné formátovanie?

Ďakujem.

Mazanie oddielu je zbytocne. Staci oddiel naformatovat. Ak si chces disk nechat staci rychly format, ak ti ide o to aby nikto nemohol povodne data nikdy rekonstruovat tak je lepsie pouzit killdisk (pomalemu formatu sa totiz moc neda verit - flash zariadenia mozu format command ignorovat napriklad. Killdisk vsetky sektory skutocne prepise)