Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hot-swap hdd rámeček jak odpojit za běhu W7

ćau,

jak vyjmout "datový" disk za běhu woken7 z rámečku (co vím tak žádný proces na něm nevysí v době kdy ho chci odpojit)? čekal jsem, že jednoduše najdu "safely remove hardware" nějakou obdobu jak je to pro USB v systrayi, ale nějak se mi nedaří. :-(
Měl by někdo tip na co se podívat, co hledat? Nezjišťoval jsem podporu hotpluginu desky.
dík.

mám tuhle desku http://www.czc.cz/asus-m4a78-em-amd-780g/64111/pro dukt
tenhle rámeček http://www.czc.cz/raidsonic-icy-box-ib-170sk-b/934 32/produkt

dík, podívám se na to až v neděli, pak se ozvu,

potřeboval jsem to teď hodit, abych měl rady na co se podívat

v biosu by měl být typ režimu SATA a na výběr SATA/RAID/AHCI, deská má esatu a jedinou zmínkou o hot-plugu je jen tento port, ještě jsou ke stažení AHCI ovladače RAIDu tady nevím, jestli to mám zkusit instalovat, nejdřív nastavím bios a poslední možnost pak je ten ovladač

BIOS ma byt na AHCI, ak doteraz nebol, tak budes muset preinstalovat Win ptz po prenastaveni na AHCI pravdepodobne povodna instalacia nenabehne.
V sucasnych BIOSoch byva v BIOSe aj extra nastavenie hotplug u sata portov, a default byva disabled takze musis prenastavit aj to ak to tam mas (zvycajne az ked prepnes sata mode na AHCI tak sa to objavi)
Ovladac k SATA controlleru alebo k chipsetu samozrejme musis nainstalit. (web vyrobcu dosky)

- V BIOSu musí být nastaven AHCI režim (pokud není, tak je to na přeinstalaci windows)
- V BIOSu zapnout hotswap na daný SATA port (pokud to BIOS umožňuje), pak se disk bude hlásit jako removable a bude vidět klasická šipečka v IconTray s možností odebrat disk

Díky všem za rady. V BIOSu to bohužel přenastavením nekončí, ještě je třeba "ručně aktivovat" W7 nebo je přeinstalovat pod AHCI. Chvíli po BIOSu co začaly W7 nabíhat, přišel BSOB a restart.

Jsou na netu tipy jak by to AHCI šlo zpřístupnit na už instalovaný W7, ale bez zálohy to nerisknu, takže se připravím k reinstalaci W7 a nějaký ten fígl si zkusím.

Asus instalátor AHCI driveru má v sobě výběr disku, jen mi ten disk nenašel a nešlo to instalovat.