Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s nabíjením baterie ASUS

SPLAŠENÁ BATERIE
Kontrolka baterie bliká oranžově při nabití 100%, když jsem NTB znovu zapla už neblikala(svítila zeleně jak vždy), ale status u baterie se nezměnil - Baterie je nabitá, ale stále se nabíjí. Ještě jsem nestihla vypozorovat přesné chování, jednou je to tak jindy tak. I když třeba nabíjím stav se zobrazí 54% a nenabijí se. Když ntb zase zapnu má 100% baterky.
Začalo mi to dělat po výměně displaye, může to mít souvislost?

Chtěla jsem včera baterii co nejvíc vybít vydržela asi dvě hodiny, dnes se vybila na polovinu asi po deseti minutách..

Má někdo nějakou teorii, co to má znamenat? Co dělat dál?

Dík moc za odpovědi

Tak potom je otazka ze co vsetko znicil ked to rozoberal. Mohol ti tam nieco nalomit, poskodit nejake kontakty k baterke (urvat od plosaku), alebo su len zasrate, ocisti ich alkoholom.
Kvoli vymene displaya zvycajne netreba rozoberat samotne telo notebooku, ale ja neviem co za dement to vymienal.

Este k tomu

Chtěla jsem včera baterii co nejvíc vybít vydržela asi dvě hodiny, dnes se vybila na polovinu asi po deseti minutách..

je normalne ze baterku znicis ked ju uplne vybijes domrtva. Potom vydrzi 10minut, ptz je znicena vybitim do mrtva (za to si mozes kludne aj ty). Najprv by som ale cistil tie kontakty, ptipadne ak je moznost skusil inu baterku na test, ci sa bude spravat normalne (ak ne, tak potom je znicene nieco v notebooku a to znicil pravdepodobne nejaky "opravar" ked to rozoberal)

Blblo mi to už když sem ho dostala do ruky, co se týče toho vybíjení, třeba v příručce k ntb mám psaný, že se má jednou za měsíc nechat vybít, Já to samozřejmě nedělala :D

Tak jak se má starat o baterku?

NTB budu mít 3. rokem s původní baterkou samozřejmě. Taky jsem čekala, kdy mi začne baterie odmlouvat, ale přijde mi divné, že zrovna, když byl notas na opravě.

očistit tedy ty kontakty na baterce jo i na NTB? když ji vytáhnu..nic rozebírat nemusím,doufám.

v příručce k ntb mám psaný, že se má jednou za měsíc nechat vybít,

to urcite v navodu napisane neni.

O baterku sa nemas nijak starat, notebook neni tamagoci.

Vyber baterku a skus dat alkohol (alpa, isopropyl, pripadne nudzovo bezfarebny alkohol) na nejaku vatovu tycku a ocistit kontakty na notebooku aj baterke, ak sa da. Davat pozor nech sa tie kontakty uplne neznicia. Potom to hned otret suchou vatovou tyckou. Sparatkom dat prec pripadne chlpy ktore sa tam zachytili :)
Ked nechces mat chlpy tak papierovym obruskom a srubovaklom apod.
Nic nemusis rozoberat. (za predpokladu ze je baterka vyberatelna samozrejme)