Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vista OEM - jake ISO pouzit?

Zdravim,

mam postarsi notebook s licencnim klicem na Vista OEMact, ale nemam k nemu instalacni CD. Zkousel jsem beznou instalacku Vista, klic to pri instalaci prijme, ale odmita se potom aktivovat, protoze pry klic se nehodi k dane verzi OS.

Predpokladam, ze bych mel napsat vyrobci, ale mam pocit, ze me s touhle pet let starou vykopavkou posle do haje, takze hledam alternativni reseni. Je OEM instalacka necim zvlastni? Da se nejak bezna instalacka presvedcit, aby se chovala jako OEMact?

Dik!

Mam OEM instalacku ked chces (ale slovensku :).

Neviem cim to je ze ti to nechce, OEM je samozrejme odlisne vzdy (nejakym tym aktivacnym kodom co to ma v sebe), ale moze to byt aj nespravnou jazykovou verziou (v jakom jazyku je nalepka?)

P.S> vyrobca resp. nejaky znackovy servis v okoli urcite recovery ma ale bude za to chciet nejake tie eury :)

Inac mal si presne spravnu verziu (home, ultimate, apod)? 32bit vs 64bit? Musi to byt presne to co na stitku. Potom by to malo zaktivovat (cez telefon). Ked ne, tak si budes muset asi kdesi splasit bud recovery disk (skus pohladat aj na nejakych torrentoch recovery disk pre dany/podobny vyrobok) alebo SLP subory a nejaky ten royalty key (to bolo jednoduche u XP, u visty/W7 je to tazsie)

odjinud:

Na COA stitku je Win Vista Home Basic 32bit OEMAct (nebo tak nejak). Pred chvili jsem nasel na notebook.cz v diskuzich, ze to neprojde, protoze hodne vyrobcu ma klice k OS zamceny. Tak si DVD asi objednam

podle jiných debat to vypadá, že oemact licence visty jsou tak nepodporované ms, že ani nejdou aktivovat :)
alternativní řešení zdá se leží na uložto.
systém zaplacený je, tak proč se trápit odkud pochází .iso a product key.