Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Velikost paměti v dualu

Ahoj.
Řeším tu problém. V základní desce Gigabyte GA-M61PME-S2 mám zapojeny 2x 2GB paměti. BIOS píše že jsou v dualu, ale celková velikost paměti je 2GB.
Obě paměti jsem separátně testoval a jsou bez chyb. Je udávaná velikost způsobena nějakým podivným managementem desky, nebo je chyba někde jinde?
Znamená to, že pro instalaci 4GB (Windows 7, 32b) bych musel opatřit 2x 4GB?
Děkuji

Ježku, ještě jednou a pomalu.
V PC mám 2 sloty. V každém po jedné 2GB paměti. Celkem 4GB
Základní deska má podporu dualchannelu, navíc jen 2 sloty. Tudíž není problém s tím, kam paměť zastrčit.
Odmysli si teď Windows, údaj tam mě nezajímá. Zajímá mě to, co ukáže BIOS.
Pokud nechám pouze jednu paměť, správně ji BIOS nadetekuje a zahlásí 2 GB Single channel.
Pokud zasunu obě paměti, BIOS napíše 2 GB Dual channel.

Navíc tvou informaci, že 32bit systém podporuje paměti do 2GB neberu. 32-bit Windows jsou schopny alokovat pouze 3,12 GB operační paměti.