Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Intel Core i7 920 vyplati se koupit?

Zdravim ,momentalne vlastim procesor Phenom 9500 X4 Quad core 2.2ghz a jeho vykon neni moc dostatecny na novejsi hry, proto by me zajmalo jestli se vyplati koupit zakladni desku s procesorem Intel Core i7 920 2.6Ghz LGA 1366,je to starsi i7.. zvladne tento procesor dnesni hry? A bude hodne znatelnej rozdil oproti tomu procesoru co mam ted? Je to celkem levny procesor ten Intel Core i7 920, proto bych rad do nej sel, ale nejsem si jistej stim vykonem. Diky za odpovedi..

1. na g.kartu se v tomto dotazu neptal
(v jiném, mám dojem ano)
2. už kdysi v té debilovině GTA IV rozhodoval procesor alespoň z 50% tak aby to bylo hratelné
(no a u posraných tanků to je to samé v bledě modrém)
3. takže vždy se jedná o vyváženost výkonu CPU-GPU to potom tvoří optimální stav pro hraní

Souhlasím, není potřeba mě to vysvětlovat. Jenom tvrdím, že grafika vykresluje (tudíš je duležitější), případně zvučí, procesor dává data. Žadatel řeší malé FPS a na tom se podílí více grafika a potom až procesor.
Je vetší rozdíl v FX-8320 + GTX275 nebo Phenom x4 840 + 7870XT? (ted mám FX-8320+7870XT)
Jednoznačně ta s phenomem+7870XT! Už jenom, že si zahraji např Crysis 3, na gtx275 NE.