Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tablet, zařízení 2v1- Vaše zkušenosti

Zdravím a na znalé se obracím s prosbou o zkušenosti.
Přemýšlím o koupi tabletu.Ovšem také jsem narazil na zařízení 2v1, např. Asus Transformer.
Jenže teď si nejsem jistý, zda-li druhý případ má nějaký smysl ( např. tedy v mém případě ).Notebook jako takový mám – sice starší Lenovo x60, který sice váží kolem 1.5kg, ale na to jsem si zvykl.
A tak přemýšlím, že bych koupil pouze samotný tablet.Ale to, na co jsem se chtěl zeptat, má zde někdo zkušenosti s Asus Transformer?( pozn.: ta baterie, která je v oné klávesnici v docku, je vůbec vyměnitelná ? )
Díky

Já měl Asus Transformer (model si nepamatuju a nebudu to hledat, tuším že to bylo TF700 ale nechci kecat) a za mě je to k ničemu. Měl jsem to i s dockem, tehdy to bylo nový, stálo to snad 16 tisíc. Prodával jsem ho po asi 2 týdnech doma, naštěstí jsem měl štěstí a nějakej francouz to ode mě koupil tak, že jsem měl minimální ztrátu :-)
Za mě teda ale tablet je celkově k ničemu, notebook je určitě lepší. Jestli ti jde o dotykovou obrazkovku, můžeš koupit například něco jako toto, pokud se ti to zdá drahé, existují i levnější, zase bych asi nešel do toho celeronu a 10.1 displeje.
Jde dost o to, na co to budeš využívat. Jestli do školy na Word a Prohlížeč, tak ti to stačí.
Takhle do školy bych volil spíš toto toto a i když mě tu za chvíli ukřižují, že je to Acer, prostě si stojím za tím, že v této cenové kategorii je značka vesměs jedno. Hlavně, pokud ti to bude stát na lavici a nebudeš se na tom snažit hrát hry.

Ty dotykova Lenova jsou uplne stejne k nicemu jako ten Asus Transformer, dotykova obrazovka se k notebooku nehodi, k cemu si priplacet za neco co nevyuzijes, proto to taky ma tak mizernou prodejnost, to uz je opravdu lepsi ten Acer. Mimochodem problem Aceru je predevsim v tragickem servisu, pokud nemas smulu na nejakou zavadu a servis nikdy potrebovat nebudes, tak Acer az tak spatny neni.

Konzumace obsahu predevsim na cestach, cestou busem do prace, ve vlacich uz je obcas wifi, takze vytahnes tablet a serfujes, na dovolene apod. Neni to spatne zarizeni, ale dnes je to moderni, tak ho musi mit kazdy, za par let se to ustali stejne jako prodej notebooku, ktere se vic hodi zase trochu k necemu jinemu.

Edit: Nesmyslne zarizeni jsou hlavne ty "dve v jednom" postrada to jednoduchost tabletu a pro seriozni praci jako notebook to taky neni.