Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký SSD disk vybrat pro tento NTB

Hezký den,
chtěl bych se poradit ohledně výběru SSD disku pro můj notebook.
- Odkaz na specifikace a o jaký notebook jde: http://lenovoshop.cz/lenovo-ideapad-y580-i5-3210m- 3-1ghz-4gb-1tb-15-6-hd-geforce-2gb-dvd-rw-win8-met al-gray-59349159_d557867.html

SSD disk bych chtěl 120 gb / 240gb velký.
Do notebooku bych ho dal místo DVD mechaniky.
Potřeboval bych i poradit s nástavcem místo mechaniky.
Děkuji za všechny rady.

Hezký den,
sám to mám vyřešeno následovně:
ten nástavec místo mechaniky je icy-box-ib-ac642 a v něm je ten 1TB HDD na data
Místo 1TB HDD je namontován 240GB SSD na systém a často užívané aplikace. (Stačil by i 120GB, ale je dobře mít rezervu)
Já používám SSD od Kingstonu (SV300S37A240G - má deska zvládá jenom SATA1-2), ale jsou i daleko daleko lepší a tudíž i za více peněz.

a jsi si jistý, že ten notebook podporuje místo ODD šuplíček s HDD/SSD, protože u nových počítačů to kvůli BIOSu a režimu vypínání komponent možné být nemusí?

Jinak si změř výšku mechaniky a podle toho si kup "šuplíček"

Osobně bych systémový disk nikdy do této šachty nedával, naopak je tam výhodné strčit původní plotnový disk.