Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows8 vidí soubory jinak než Win7?

Narazil jsem na problém, který jsem kdysi přiřazoval vadnému disku, ale opakuje se to.
Když vytáhnu HDD z PC či ntb s Win8 a strčím jej do svého s Win7, tento chce vždy spustit kontrolu disku a soubory pak poškodí tak, že po navrácení HDD Win8 nenastartuje a má poškozené soubory.
A když kontrolu stornuji a na Win7 přidám data (filmy,hry,cokoli), tyto potom na Win8 nejsou vidět. Přitom tam jsou a sedmičky je zpětně vidí.
Vysvětlí mi to někdo prosím?
Díky.

vtom shiteW8 (aj ked ho mam)si vypni rychli štart:
Ovládací panel\Všetky položky ovládacieho panela\Možnosti napájania\Systémové nastavenie
mimo ine to ma nejaky vliv aj na ten disk, so zapnutym to napriklad ani hirens boot nechce ,,upravit,, -teda prepisat subory

Kamaráde, Ty jsi na to kápnul!!! Moc moc děkuji.
Opravdu to bylo touhle kravinou, na to bych nepřišel, mohl jsem si ušetřit hodně problémů a kroucení hlavou...
Mimochodem, v dnešní době do nových PC lidem sám doporučuji osmičky, sedmičky už se nevyplatí kupovat, 8.1 už jsou trošku ošetřené a krom metra jsou mnohem dál než sedmičky, takže zbytečné nadávání.
Ano, je to opět mezistupeň, jako vždy u mrkvosoftu, ale oproti Vistám se jim bránit netřeba, stačí instalace ClasicShell a zakázat činnost, když myš vleze do rohů, a pak je to docela pohodový systém, rozhodně kmitá na veškerém železe rychleji než sedmičky.
Samozřejmě za rok dva už budeme zase jen vzpomínat, desítky vše zlé pošlou do kytek, snad jen ta kompatibilita s různými softíky na mobily, tiskárny atd., na tom by mohli máknout.
Takže ještě jednou díkes.

V mém případě se to chovalo podivně při používání dualbootu ze dvou disků (oba NTFS). Na jednom W8, na druhém W7, vše 64bit.
Prostě a jednoduše si Windowsy "označkovaly" použité disky a při bootu nalezly chyby na tom druhém a chtěly to opravovat...
Takže bych to definoval tak, že W8 a W7 se nesnášejí (ale k zneviditelnění "cizích" souborů nedocházelo).

pedros, nemáš pravdu. Otestoval som dualboot W7 a W8 64 bit. NTFS. Oba systémy boli ošetrené rôznymi aktivátormi (crackmi). Dôležité je mať dualboot nainštalovaný tak, aby po reštarte PC systémy vykazovali inštaláciu vždy na primárnom a aktívnom oddiele ozn. písmenom C:\. Jedno či sú na iba jednom, logicky delenom hdd. Systémy neboli v kolízii ani po opozičnej a vzájomnej kontrole cestou cmd.exe chkdks, alebo vylepšeným algoritmom pri OS W8 "chkdsk c: /x /spotfix"

Nechápu, co to máš s tím "crackem". Oba sytémy byly legální: W7 originál, W8 zkušební verze. Bootovalo se přes volbu disku BIOS - každý disk byl C: - tj. nikoliv přes nějaké manažery.
Když jsem před bootováním odpojil druhý (konkurenční) disk, vše běhalo bez nabídky podivných oprav.
Bohužel to už nemohu zopakovat, protože platnost zkušební verze W8 už dávno skončila.

Mě by zajímalo, jestli bys to tím vypnutím Rychlého startu vyřešil. Já myslím že jo a je zvláštní, že jsem se o tom zatím nikde nedočetl. Přitom jsou osmičky na světě už nějaký ten pátek a určitě je víc lidí zkoušelo či má a pokud zkoušeli dualboot či šachovali s disky jako já, museli na to narazit. Já už chtěl reklamovat HDD...

No ještě že podobné poradny existují, škoda jen příspěvků těch, co se sem chodí hádat či povyšovat a mají vždy pravdu :)