Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadný displej na hodinách (nejedná se o PC problém)

Dobrý den,

máme doma na stojánku hodiny se starší zobrazovací technologií, u které se poškodily respektive přestaly svítit některé čárky.

Není nějaká metoda nebo způsob jak tyto čárky opět zaktivnit?

Zde ukázka problému, místo MON jako pondělí (monday) to ukazuje M IN .
Odkaz na obrázek

Samozřejmě řešení by bylo koupit nové hodiny, ale bohužel neradi bychom přišli o stojánek, ve kterém jsou hodiny vsazené, který slouží také jako stojánek na tužky.

Děkuju předem za jakoukoliv odpověď.

U těhletěch typů displejů to bývá řešené tak, že jsou na stranách displeje dva gumové vodivé pásky, které jsou přitisknuté na DPS s elektronikou - tam to mohlo postupem času zoxidovat a ztratit elektrický kontakt. Zkuste to rozebrat, očistit kontakty tvrdou pryží a složit zpátky.