Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prístup na WindowsServer 2008 R2

Zdravím,

práve sedím vo firme, kde správca siete vzal roha a zrejme spálil mosty, lebo zamestnanci sa nemôžu dostať do osobných priečinkov na serveri. Jediné čo viem je nejaké heslo, ktoré by malo k nemu patriť a jeho IP adresa v lokálnej sieti. Nikdy som sa s týmto systémom nestretol. Vie niekto poradiť, ako sa do neho dostať/spravovať ? Používajú ho len ako File server.

Pokial je tam RD tak spustis mstsc na lokalnom pc, zadas login Administrator a heslo co mas. Pokial nezoberie tak jedine hack tak ako sa da hacknut kazdy system, ku ktoremu mas fyzicky pristup. Cize boot z dvd, spustenei instalcie, skok do cmd...atd

Tak nakoniec je to trochu inak. Zistil som, že jeden z diskov v systéme nevidno. Vypol som server a disk presunul do druhej šachty. Zdielané adresáre sa sprístupnili. Užívateľov som nenašiel, lebo ani žiadni neboli. Na všetkých priečinkoch je nastavený Everyone :-D Za čo dnes ludia vyhadzujú prachy..