Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po vyčištění si procesor dělá co chce..

Zdravím, navazuji na svůj starý předchozí dotaz.. mám v notebooku procesor od Intelu...je rok starý.. a poslední měsíce mi se mi začal sám od sebe podtaktovávat..podtaktovává se hodně divně.. klidně i při 70 C, což mi přišlo i tak divné..
Každopádně jsem koupil stlačený vzduch, notebook pracně rozebral, vše profoukal a dal zase dohromady..
Výsledek k mému zděšení byl nulový.. stejný problém přetrvává... co s tím ?

Přijde mi to docela zavažné, vím že je to notebook, ale před rokem jsem ho kupoval jako zbrusu nový..
Svůj takt shazuje z 2.20 na 1.4 a pak na 750 cca.. Dělá to v intervalu pořád dokola.. tak snižuje na nějakou dobu a pak ho zase zvyšuje.. dokonce při stabilní teplotě..
Vím že je takhle procesor naprogramovaný, ale určitě není jiné řešení ? Na zaruku to už dát nemužu a nechci a servis mi přijde drahej na to, že můj problém beztak nevyřeší..

Mužu tohle ovlivnit nějak v biosu nebo se s tím mám smiřit.. každopádně tohle mě už do budoucna od notebooku odrazilo, v životě bych si ho nekoupil už ani na práci, radši tablet s klavesnicí než tohle..

Já mam od února (tehdy nový) notebook Acer Aspire, před měsícem se začal přehřívat a to již po velmi krátké provozní době, hodně hučel (normálně je tichý jak myška i při výkonu).

Takže jsem si našel video na youtubu, podle něj vše rozebral (musel jsem rozebrat fakt vše, abych se k větráku dostal), vyčistil stlačeným vzduchem (byla tam pořádná vrstva prachu) a už dobrý, notebook se nepřehřívá..

Nicméně, jak poznám, že se procesor podtaktovává? To se měří přes programy typu CPU-Z nebo tak nějak?

NIC NEPASTUJ!

Ked CPU nema co robit tak sa podtaktovava, je to na to aby setril energiu, ptz nema co robit, a neni to ziaden problem ale tazko prepracovana funkcia. Ked to podtaktovavanie nechces, tak si nastav v ovl.paenly-energia profil maximalny vykon. Ked sa podtaktovava aj potom, tak nieco blbo meras (bud teplotu alebo tu frekvenciu)

P.S. ked pri hrani hry CPU nema co robit, tak nestiha grafika, asi preto lebo si tie Windows zaviril nejakym warezom z ulozto.

Nehazej flintu do zita, softwarovy problem je sice nepravdepodobny, ale mozny, udelej obnovu tovarniho nastaveni nebo cistou instalaci Windows a nejnovejsich ovladacu z webu vyrobce notebooku.
(Vyreseni prepastovavanim procesoru je naopak jeste mene pravdepodobne, to bych nechal az jako posledni moznost.)

Mám špatný pocit že reinstal windowsu nic nenapraví.. navíc to beru jako poslední možnost.. a notebook znovu rozebírat nechci, bylo to na strašně dlouho a přitom jsem ten prach kterýho tam nebylo zase tolik dávno odfoukl..

On se podtaktovává bez zátěže i při zatěži.. spíš jsem doufal že se to podtaktovaní dá vypnout aby bežěl na maximalním vykonu a když už by se přehříval tak bych to vypl a věděl bych čím to je...