Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bootování systému

Zdravím Vás,

seznam disků:
WDC WD80JD - sata disk s novým OP windows xp pro sp3
WDC WS400BB - starý disk ( ne sata ) 40gb připojen na slave
St3800 - starý disk ( ne sata) 80gb se starým OP nastaven na master

můj problém spočívá v tom že nemůžu nastavit aby počítač bootoval z WDC WD80JD, když jsou zapojeny ostatní dva disky,stačí i jeden, v bootovacím menu pak satový hard disk vůbec nevidím a dále když vjedu do standart cmos features tak nevím jak mám nastavit manuálně bootování.

ovšem když připojím pouze Satu tak nový systém se bezproblému načte.

při instalaci se nějak zřejmě ještě víc poškodil systém na disku st3800 a znemožňoval mi naistalovat systém na zminovanou satu, musel jsem tedy odpojit st3800, jinak po zkopírování instalačních souborů pak začala vyskakovat chyba s firmwarem ARC (házelo to i když jsem se snažil naistalovat na uplně jiný sata disk), která vyskakuje i nyní, když se snažím nabootovat starý OP.

prosím poraďte jak problém vyřešit, děkuji vám Tomáš

Je ten SATA disk detekovany v BIOSe? Ak ano tak je urcite aj v bootmenu, hladaj lepsie alebo daj sem screenshot. A strc ho do SATA portu s co najnizsim cislom na doske.

"chyba s firmwarem ARC"
to ti urcite takto nepise.

Ked instalujes na ten SATA disk tak odpoj vsetky PATA disky, inac instalator nadrbe bootloader na niektory PATA disk.

P.S. a este hladaj SATA mode a pripadne to tam prenastav zavisi ze co tam mas.

jojo vsechny pata disky jsem musel odpojit abych nakonec mohl na tu SATU instalovat, jinak vyskakovala hlaska neco o nejake ceste a chybejicim firmware ARC

ted jsem zkousel pripojit sata disk a pata disk bez stareho OS a nemelo to z ceho nabootovat a tu satu tu proste nevidi, mam starou desku mam jen dva konektory a je to v sata 1.