Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s grafickou kartou

Zdravím,

nenašiel som nejakú tému k problému s grafickými kartami, tak som založil vlastné vlákno.

Kúpil som si novú grafiku - geforce gtx 970, kedže moja staručká gtx 280-tka už po dlhých rokoch vypovedala poslušnosť. Síce moja zostava patri medzi staršie (a postupne ju chcem omladzovať), ale rozhodol som sa pre tuto novú 900-kovu radu s tým, že nejaký čas by som ju nechal ešte na starej doske, kým nekúpim novú. Počítal som s tým, že aj na PCI-E 2.0 mi pôjde, aj ked nie naplno, ale že pôjde. Dneska mi došla, hneď som ju namontoval, no systém mi ukazuje iba Standard VGA Graphics Adapter. Automatické vyhladanie ovládača oznámi - v súbore INF sa nenašiel požadovaný riadok. Stiahnuté ovládače NVIDIE zasa pri inštalácii zase hneď pri kontrole systému vyhodia chybu a nie je možné pokračovať. Všimol som si, že keď grafiku nanovo pripojím na dosku, tak win po zapnutí vôbec neinformuje, že sa našiel nový hardware. Na kartu som musel čakať, kedže je zatiaľ problém s dostupnosťou a teraz navyše toto. Nie som na to žiaden expert, ale tuším, že problém bude v starej doske... Neviem či je to dôležité, ale pri štarte windowsu je zle - malé rozlíšenie, ale farby sú v poriadku; po pár sekundách sa rozlíšenie opraví, ale farby sa rozbijú a obraz vyzerá hrozne.

Viete mi niekto poradiť, či je to fakt v doske, alebo je problém niekde inde? Diki moc za pomoc.

Pridávam info o mojej zostave
https://www.hojko.com/download/image/127487/comp.p ng

a zdroj máš jaký? jinak pro nové GTX970 dělala nVidia nějak zvlášť WHQL ovladače (78216), ale GPU-Z skoro nic neví, tj. divný nejlépe bych tu kartu zkusil dát do jiného PC...

jo dívám se, že máš drivery 344.11 WHQL, pro GTX970 jsou spešl 344.16 WHQL (viz odkaz)

zdroj CoolerMaster 600W. Ovládače som skúšal aj 344.11, aj 344.16 - oba mi po spustení inštalácie vyhodili failed a ked som dal aktualizovať ovladac a dal prehľadať folder s týmito ovladacmi, tak pri inštalácii ovládača vyhodilo, že nenašlo požadovaný riadok v INF súbore. Takže som aj prekvapený, nevšimol som si, že tam píše ovládač 344.11, keďže nainštalovať sa mi ani jeden ovládač nepodarilo.